CiddiGazete- İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı Güniz İlayda Keskin, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Keskin, yaptığı açıklamada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Adayı CHP'li Mithat Bülent Özmen'i destekleyeceğini söyledi.

Keskin, "Bugüne kadar adaletsizliğe karşı, rant için değil halk için ittifak yapıyoruz. Davamız Eyüpsultan için adil bir yönetim ve daha iyi hizmet. Şimdi Eyüpsultan'a sahip çıkma zamanı. Bu nedenle İyi Parti Meclis Üyesi adaylığımdan ve üyeliğinden istifa ediyorum. Sayın Ekrem İmamoğlu'na ve Sayın Mithat Bülent Özmen'e desteğimi açıklıyorum" dedi.

Basın toplantısında konuşan ve bir süre önce görevinden ve partisinden istifa eden eski İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Hatice Gürbulak ise şunları söyledi:

İyi Parti kurultayı için flaş karar İyi Parti kurultayı için flaş karar

- Bir Cumhuriyet kadını olarak siyasetin içerisinde  bulunma sebebim; aslında hepimizin ortak kaygıları, gelir dağılımındaki adaletsizlik, eğitimde fırsat eşitsizliği, sosyal devlet olma gerekliliklerinin hiçbirinin yerine getirilmemesi, kutuplaştırılmış ayrıştırılmış bir toplum, devlete ve adalet sistemine karşı yitirilmiş güven, hukukun işleyişinin bile kişisel ikbal ve menfaat gözeten bir hal alması.

- Ne emeklinin ne çalışanın mutlu olduğu, işsizliğin ve gençlerimizin gelecek kaygılarının çığ gibi büyüdüğü bir yaşam. Halkını muhtaç hale getirip hak ettiğini sadaka gibi dağıtan bir zihniyet. Tükenmiş umutlar ve hak etmediğimiz geri dönüşler.

- İşte siyaset benim için bizlere dayatılan bu düzeni değiştirmek için bir araç oldu. Bu vatanın bir evladı bir anne bir iş insanı olarak bu düşüncelerle ve yanlışlara çözüm bulmak amacıyla kurulmasına destek olduğum İyi Parti'de siyasi yaşamıma başladım.

- 2017 den bu bugüne kadar süre gelen yıllar içerisinde il ve ilçe yöneticisi olarak görev yaptım. Son olağan kongrede de değerli delegelerin oyları ile seçilerek Eyüpsultan İlçe Başkanı oldum.

- Tüm görevlerimi halkla iç içe toplum menfaatlerini gözeten bir şiar içerisinde yapmaya gayret gösterdim. İş hayatımda ve siyasi yaşamımda samimiyet ve dürüstlük her zaman önceliğim oldu.  - Büyük mücadele ve emeğin karşılığında 6 yıllık mücadelenin sonunda İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkanlığı görevimden; gelinen son nokta da parti menfaatlerinin, üzülerek söylüyorum ki ülke menfaatlerinin önüne geçmesi parti içerisindeki liyakatsiz, usulsüz atamalar ve son olarak da Sayın Meral Akşener'in her ne olursa olsun mevcut iktidara karşı dayanışma içerisinde "seçilecek aday" mantığında hareket ederken yön değiştirerek mevcut iktidara göz göre göre hizmet eden bir anlayış içerisine girmesi sonucunda partimden istifa ettim.

- Bunu da siz değerli  basın mensuplarıyla paylaştım. Şu an herhangi bir siyasi parti mensubu değilim.

- Fakat İstanbul'un menfaati, Eyüpsultan'ın liyakatli yönetilmesi için 31 Mart’ta yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'na Eyüpsultan Belediye Başkanlığı seçimlerinde de Dr. Mithat Bülent Özmen'e desteğimi açıklıyorum.