CiddiGazete- Cumhurbaşkanı seçimlerinde ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı'nı destekleyen Sinan Oğan, İyi Parti Yerköy Belediye Başkan Adayı Ferhat Yılmaz'a destek için Yozgat'a gitti.

Oğan, aynı zamanda Yerköy Belediye Başkanı olan Ferhat Yılmaz'ı önce makamında ziyaret etti, daha sonra seçim irtibat bürosuna geçerek İyi Partili isme destek açıklaması yaptı.

GENEL MERKEZ HAREKETE GEÇTİ

Sinan Oğan'ın hamlesi üzerine il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen talimatta, genel merkezin haberi olmadan başka siyasi yapılardan gelen isimlerin ziyaretlerine izin verilmemesi istendi ve kurallara uymayanların disiplin kuruluna sevk edileceği belirtildi.

İyi Parti divanında bir istifa daha İyi Parti divanında bir istifa daha

"FERHAT BEY'İN BİR DOSTU OLARAK YANINDAYIM"

Sinan Oğan, belediyeyi ziyaretinde halkla sohbet ederken, cumhurbaşkanı seçimlerine değinerek, "Türk milliyetçilerinin sadece yüzde 5.2'si cumhurbaşkanlığı seçiminde bir araya geldi. Yüzde 95'lik iki tane bloğu kendine muhtaç etti. İkisi de gelip kapımızı çaldılar, bizim şartlarımızı kabul ettiler ve biz öyle destek verdik. Hatta yetmedi Ümit (Özdağ) Bey de öbür tarafa giderek, CHP tarafını destekledi ve orada HDP'nin devre dışına çıkmasına vesile olduk. Onun için Türk milliyetçileri bir araya geldiğinde çok şey oluyor" ifadelerini kullanarak şöyle demişti:

- Hem bizimle beraber hareket eden Türkiye İttifakı Partisi desteklerini açık bir şekilde Ferhat başkanımıza ifade ediyorlar hem de ben bugün burada Ferhat Bey'in bir dostu olarak yanındayım ve Yerköy'de sesim kime ulaşıyorsa onlardan Ferhat Bey'in yanında olmalarını istirham ediyorum.

- Türkiye son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde şunu görmüştür ki; önümüzdeki 2028 seçimlerinde artık inşallah gün gelir Türk milletinin önünde Türk milliyetçileri çok önemli bir seçenek olacaktır.

- Türkiye, HDP'nin kıskacından artık çıkmıştır, Türkiye'yi önümüzdeki 10 yıllar boyunca Türk milliyetçileri yönetecektir. Yerelde bugün Ferhat başkanımı seçeceksiniz, 2028'de de yarım kalan işimizi tamamlayacağız, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir Türk milliyetçisi cumhurbaşkanı olacak.