CiddiGazete- İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "Mesela ben dışarıda olsaydım bir sabah Başak ile birlikte Meral Hanım'ın kapısını çalar ve 'Kahvaltıya geldik' derdim" sözlerini değerlendirdi.

Ağıralioğlu, "Selahattin Demirtaş sazıyla bir şehidin evinde, Aybükemizin evinde Mağusa Limanı'nı çalabilir mi? O acıya ortak olabilme iradesini gösterdiği andan itibaren memleketin bütün kahvaltı sofraları ona açılabilir" dedi.

‘KAHVALTI’ TARTIŞMASI SÜRÜYOR

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Habertürk’te yayınlanan Enine Boyuna programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Selahattin Demirtaş ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında süren “kahvaltı” tartışmalarına ilişkin görüşlerini de dile getiren Ağıralioğlu şunları söyledi:

“Eğer bu bir PR çalışmasıysa benim mesela Selahattin Demirtaş'ı millet vicdanında çok daha sevimli hale getirecek teklifim şudur, partimin hassasiyeti de bu istikamettedir, bugün de zaten bu minvalde birkaç şey söyledim.

'PKK'DAN KURTULACAĞIZ'

PKK ile mücadelede devletin yanında olabilmek başarılabilirse, Türkiye partisi olabilmek imkanına dönüştürülebilirse Türkiye'nin meselelerini konuşmak hakkı ele geçebilir.

Mesela kahvaltıya gelmek için apansız kapı kollamak yerine Selahattin Demirtaş'a şehitlerin evine gidip, şehitlerin acılarını paylaşıp o acıların etrafında hüznü olan annelere 'Biz bu Allah'ın belası terörden hep beraber kurtulacağız, sonra da yaralarımızı birlikte saracağız, bu PKK'dan, bu Allah'ın belası PKK'dan kurtulacağız' diyebilmeyi başarabilirse o sorumlulukla siyaset yapabilmek alanı ona oluşturulabilirse herkesin kapısını çalıp kahvaltı edebilme imkanına kavuşabilir.

YILLARDIR YETİMLERİN ÜLKESİ

Mesela Selahattin Demirtaş sazıyla bir şehidin evinde, Aybükemizin evinde bu türküyü çalabilir mi? O acıya ortak olabilme iradesini gösterdiği andan itibaren memleketin bütün kahvaltı sofraları ona açılabilir.

Kendi babasının naaşının hangi al bayrağın altında olduğunu kestirememiş minicik yavruların, 'Benim babam acaba bunların hangisi' diye koşuşturan evlatlarımızın evine gidebilirse o zaman hiçbir PR çalışması yapmasına gerek kalmayacaktır.

Bu acılar etrafında biz şunun hesabını yaparak bu hatırlatmayı yapıyoruz: Genel Başkanımızın hatırlatmasındaki kan vurgusu, siyaseti kan vurgusuyla yapmıyoruz ama şudur, onun bilinmesini isteriz; yıllardır burası kahvaltılarına babasız oturan yetimlerin ülkesidir."