CiddiGazete- Kayseri'ye bağlı Kocasinan ilçesi Sahabiye Mahallesi'ndeki yerel bir televizyon kanalının stüdyosunda düzenlenecek program öncesi Sedat Kılınç, MHP'li bir grup tarafından dövüldü.

Gazeteci Azim Deniz de tarafları ayırmaya çalışırken darp edildi. Eski MHP'li Kılınç, demir çubuklarla vurularak stüdyodan dışarı çıkarılıp şiddete maruz bırakıldı. İhbarla adrese polis ekipleri sevk edildi.

Deniz ile Kılınç, tedavilerinin ardından taburcu oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, altı saldırganı gözaltına aldı.

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Deniz Postası Gazetesi ve Televizyonu isimli iş yerine zarar verme ve darp olayıyla ilgili olarak bahse konu gazete ve televizyonun sahibi ve genel yayın yönetmeni olan Azim Deniz ve Kocasinan Belediyesi Meclis üyesi Sedat Kılınç'ın darbedilmesi olayına karıştığı tespit edilen 6 şahıs Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan talimatla gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili tahkikata devam edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.