Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenecek AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları kongresinde HDP'ye yüklendi.

Erdoğan'ın açıklamaları:

Kapalı salon sizleri almıyor, dışarı taştınız. 5. olağan kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Türkiye'nin dört bir yanından partimizin genel merkez gençlik kongresine gelen siz değerli kardeşlerimi, sevgili gençleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Biraz sonra salonda detay konuşmamızı yapacağız. 24 Haziran seçimlerinde inanıyorum ki, yapmış olduğunuz hazırlıklarla sandıkları patlatacaksınız, ama durmak yok. 16 yıl önce böyle demiştik. Şimdi yine böyle diyoruz.

Biz yaptıklarımızla, yatırımlarımızla ortadayız. Size birileri geldiği zaman onlara şunu deyin. Hayatınızda bir Marmaray yapabildiniz mi? Siz hayatınızda bir Avrasya Tüneli yapabildiniz mi? AK Parti iktidarının eseri olmadığı bir yer yok. 81 vilayetin, 81'inde biz eserlerimizle konuşuyoruz, siz neyle konuşuyorsunuz?

Hak ve özgürlükler bizle geldi be. Benim başörtülü bacım, kızlarım, onların üniversiteye gitme haklarını ellerinden aldınız. Üniversite kapıları onlara da açıldı mı? Şu anda her yerde çalışma hakkına sahip mi? Özgürlük bu. Başı açık, başörtülü bir arada oluyor mu? Ne oldu? Bu ülke yıkıldı mı? AK Parti Gençlik Kolları'nın çatısı altındaki renk bu, tablo bu. Onlar böldüler, biz bütünleştirdik, farkımız bu.

Birileri ülkemizde bölücülük yaptı. Bunlar bir parti kurarak Kürt kardeşlerimizi sömürdüler.