CiddiGazete- AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Türkiye’de erken seçim olmayacaktır, çok net birşekilde söylüyorum” dedi.

Haber Global televizyonuna konuk olan Kurtulmuş, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Kurtulmuş özetle şunları söyledi:

CORONAVİRÜS SÜRECİ

“(Coronavirüs) Tedbirlerin öne çıktığı bir dönem. Türkiye olarak şunu tarihe geçmiş bir başarı olarak kaydedebiliriz. Türkiye bu süreçten yüzünün akı ile çıkmış oldu. Doktorlarımızın olağanüstü yüksek fedakarlıkları ile hep beraber tüm kuruluşlar üzerlerine düşen görevi yerine getirdi. Bu süreçte politika bir adım ister istemez kendini geriye çekti.

‘ERKEN SEÇİM ŞARTLARI YOK’

Biz konuları demokrasi zemininde tartışacağız. Partilerin taban tabana zıt fikirlere sahip olması doğaldır ve güzeldir. Demokratik kurallar içinde siyasetin gündeminin aktif olmasının olumlu olduğu kanaatindeyim.

Türkiye’nin içindeki şartlar, çevredeki şartları da göz önünde bulundurduğumuzda Türkiye çok dinamik bir süreçten geçiyor. Bu tartışmaları genel olarak olumlu bulduğumu söylemek isterim.

Erken seçimin konuşulması için rasyonel şartların olması gerekir. Türkiye, bugün itibarıyla erken seçim şartlarına sahip değildir. Türkiye’de erken seçim olmayacaktır, çok net bir şekilde söylüyorum.”