Tarık Ünlüoğlu son yolculuğuna uğurlandı

61 yaşında hayatını kaybeden tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Tarık Ünlüoğlu, son yolcuğuna uğurlandı. Usta oyuncuya veda törenlerinde gözyaşları sel oldu

Tarık Ünlüoğlu son yolculuğuna uğurlandı

CİDDİGAZETE

Vefatıyla sevenlerini ve hayranlarını yasa boğan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Ünal Bey'i Tarık Ünlüoğlu için İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne'de tören düzenlendi.

Tören öncesi usta oyuncunun eşi Gülenay Kalkan gazeteye verdiği ilanla eşine veda etti.


Acı kaybım
Tarık'ım, can yoldaşım,
Bir masal yaşadım seninle...
Tadı kaldı dilimde...
Güle güle sevgilim

GÜLENAY'IN

Törene eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Selçuk Yöntem, Mehmet Aslantuğ, Altan Erkekli, Tamer Karadağlı, Ata Demirer'in aralarında olduğu sanatçılar, Tarık Ünlüoğlu'nun ailesi, sevenleri ve vatandaşlar katıldı. Tören Ünlüoğlu'nun hayatını anlatan bir filmle başladı.


Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu'nun eşi Gülenay Kalkan törende gözyaşlarını tutamadı. Sahneye gelen Gülenay Kalkan'a oyuncu Selçuk Yöntem eşlik etti. Kalkan, tabuta sarıldı.

‘KENDİSİNİ KARDEŞİM GİBİ HİSSETTİM'
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ törende yaptığı konuşmada, "Hepimizin başı sağ olsun. Her şeyden evvel bir dost, bir arkadaş. Kendisini adeta kardeşim gibi hissettim. Sevgili Tarık, çok büyük bir sanatçı. Devlet tiyatrolarından geliyor. Birçok filme, tiyatro oyunlarına kahramanlık etti. Tarık erken gitti. Üzüntümüz büyük. Büyük bir kayıp. Bence boşluğu hemen doldurulamayacak bir sanatçı. Üzüntüm büyük. Her şeyden evvel, kardeşimi kaybettim diyeyim. Tarıkcığım gidiyorsun ama aramızdasın" dedi.

‘AĞABEYİMİ KAYBETMİŞ GİBİYİM’

Oyuncu Oktay Kaynarca da törende usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu'nu anlattı. Kaynarca, "Yaşam sevincini içinde olduğu gibi bize aktaran, taşıyan, öğreten, bize yol gösteren ağabey oldu hep. Paşamın söylediği gibi gerçekten ağabeyimi kaybetmiş gibiyim. Ruhu şad olsun, başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

‘ARANAN BİR KARAKTERDİR’

Oyuncu Selçuk Yöntem ise Tarık Ünlüoğlu ile ilgili anılarını anlattı. Yöntem, "Cenazelerde çok gülerdik, çok küstük, çok barıştık. Küsmelerimiz, barışmalarımız çok ilginçti. Çok komikti. Toplumlarda aranan bir karakterdir. Bir masayı terk etmesi asla istenmeyen bir karakterdir. Ben burada konuşma yaparken hüzünlenmeyeceğim diye söz verdim. Bir barışma anımızı anlatacağım. Ankara'da dolmuşlar var o zaman. Ben bir arkadaşımla dolmuşa bindim, o da bir arkadaşıyla bindi. Benim yanımdaki arkadaşımı da tanıyor. Araba hareket etti, şoföre parayı uzattı. ‘Beyefendi hariç üç kişi alır mısınız’ dedi. Ben tabii gülmeye başladım. Ve barıştık" ifadelerini kullandı.

Artı Sahne'deki törenin ardından Tarık Ünlüoğlu'nun tabutu Levent Afet Yolal Camisine götürüldü.

Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu Levent Camisinde kılınan cenaze namazının ardından son yolcuğuna uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 14:46
YORUM EKLE