CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli öğrencilerin hayatını kolaylaştıran çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

TOGO Kuleleri için kritik tarih belli oldu TOGO Kuleleri için kritik tarih belli oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, öğrenci abonman kartlarının Polatlı-Ankara arasında sefer yapan TCDD tren seferlerinde de kullanılabileceği müjdesini verdi.

BAŞKENTLİ ÖĞRENCİLERE ULAŞIM KOLAYLIĞI

Başkentli öğrencilere ulaşım kolaylığı sağlayacak müjdeyi duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, "Türkiye'nin en ucuz abonmanlarından birini kullanan öğrencilerimize güzel bir haberimiz var. UKOME toplantısında alınan kararla birlikte artık Ankara-Polatlı arasındaki TCDD tren seferlerinde de öğrenci abonmanlarınız geçerli olacak. Güle güle kullanın" dedi.

18 Nisan'dan itibaren öğrenci abonman kartlarının Başkentray'da kullanılmaya başlanmasıyla 14 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen UKOME toplantısında da öğrenci abonman kartları bundan sonra Polatlı- Ankara arasındaki tren seferlerinde kullanılabilecek. EGO Genel Müdürlüğü ve TCDD Genel Müdürlüğünün ortak çalışmaları tamamlamasının ardından öğrencilere ekonomik yönden de katkı sağlayacak uygulama en kısa sürede hayata geçirilecek.