CiddiGazete- Boğaziçi Rektörlüğü görevinden gece yarısı kararnamesiyle alınan Melih Bulu'nun yerine Mehmet Naci İnci atandı. Bulu'nun bugün gideceği etkinliğe de İnci katıldı.

Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleşen "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi Anma Programı ve Fotoğraf Sergisi" isimli etkinliğe Prof. Dr. Melih Bulu'nun katılması bekleniyordu. Bulu görevden alınınca etkinlikte yer almadı. Melih Bulu'nun yerine vekaleten atanan Prof. Dr. Mehmet Naci İnci etkinlikte yer aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Rumelihisarı Şehitliği Nafi Baba Binası'nda 15 Temmuz'un yıldönümünde "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi Anma Programı ve Fotoğraf Sergisi" düzenlendi. Serginin açılışına Prof. Dr. Melih Bulu'nun da katılacağı açıklanmıştı. Ancak Bulu görevden alınınca etkinlikte yer almadı.

Serginin açılışına Bulu'nun yerine velaketen atanan Prof. Dr. Mehmet Naci İnci ile rektör yardımcısı Gürkan Kumbaroğlu, Türkiye İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Torun Mengüoğlu, gaziler, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Etkinliğe katılanlar önce üniversite içerisinde bulunan Rumelihisarı Şehitliği'ne giderek, şehitlere dua okudu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi Anma Programı ve Fotoğraf Sergisi" isimli etkinlikte 15 Temmuz 2016 gününe dair belgesel izletildi.

ÇOK ANLAMLI BİR GÜN YAŞADIĞIMIZI BELİRTMEK İSTERİM

Mehmet Naci İnci, "15 Temmuz'u anma vesilesiyle çok anlamlı bir günde bir araya geldik. Bu vesileyle şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Kalanlara sabırlar diliyorum. Gazilerimize minnetlerimizi arz ediyoruz. Boğaziçi Üniversitesi'nin sınırları içerisinde olan bu nadide ve bizim için çok kıymetli olan bir yerde bizim için bir araya gelmek Allah'ın bir lütfudur. Bizi onurlandıran Ankara'dan gelen misafirlerimize ve diğer misafirlerimize, herkese teşekkür ediyorum. Sağ olun, iyi ki geldiniz. Bu şekilde hem şehitlerimizi anma fırsatı bulabildik hem de 15 Temmuz anlamlı günü hatırlamak, onu anmak, onu unutturmamak ve bundan sonraki nesillerin de hatırlaması ve nasıl bir musibetle karşılaştığımızı ve bunun üstesinden nasıl geldiğimizi göstermek açısından çok anlamlı bir gün yaşadığımızı belirtmek isterim. O yüzden hepinize çok teşekkür ederim" dedi.