CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siyaset gündemindeki "sözde Cumhurbaşkanı" tartışmasına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Akşener, "Biz İYİ Parti olarak bu gündemi reddediyoruz. Bu gündem esnafın, basın emekçilerinin gündemini anlatmıyor. Bu pis, iğrenç dil dönüyor dolaşıyor sahibini vuruyor bumerang gibi" dedi.

Akşener şöyle konuştu:

Bütün bunları başlatan, bu sert kötü iğrenç dili başlatan sayın Erdoğan'dır. Bir türlü Ak Parti Genel Başkanlığı'ndan sıyrılıp hepimizin Cumhurbaşkanı olmayı istemedi, yapmadı. Bu tespitten sonra şimdi herhalde bir 15-20 gün bu kavga devam eder.

Türkiye'de bir algoritma var. FETÖ'cü, sonra darbe, sonra hain. Şimdi bir de bu algoritmanın içine sözde oldu. Etti 4 algoritma. Dön baba dönelim bunları konuşmaya devam edeceğiz. Biz İYİ Parti olarak bu gündemi reddediyoruz. Bu gündem esnafın, basın emekçilerinin gündemini anlatmıyor. Bu pis, iğrenç dil dönüyor dolaşıyor sahibini vuruyor bumerang gibi. Biz bunlarla ilgili hep konuştuk, ısrarla bu dili, bu tavrı reddetmeye devam edeceğiz ki sizleri konuşabilelim diye.

Fotoğraf: ciddigazete.com

Bir cumhurbaşkanı düşünün, AK Parti Genel Başkanlığını da bıraktı, 2 dakika pandemi, 20 dakika CHP'nin her bir kademedeki insanına bağırdı. Böyle bir pozisyonda bu ülke nasıl yönetilir? Seçilmiş cumhurbaşkanı eyvallah tersini söyleyen yok, 1 saniyecik cumhurbaşkanı ol be kardeşim. Dün AK Parti genel başkanı gibi de değildi, AK Parti'nin propagandadan sorumlu kişisi konumundaydı.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

Hem yeğenim hem eşim Boğaziçi Üniversitesi mezunu. Eşim 80 öncesinde okudu, Boğaziçi Üniversitesi'nde insanların birbiriyle dövüşmediği bir düzen vardı. Bu solcu bu ülkücü diye ayrılmazdı. Sonra yeğenim okudu, tam başörtüsü tartışmasının olduğu dönemlerdi. O zaman da başörtülü kızların yanında saf tuttu o öğrenciler ve hocalar. Boğaziçi Üniversitesi'nin böyle bir geleneği var. Bu geleneğin içinden gene iktidara yakın olabilir başka türlü yapamıyorlar bazen, orada hiç hoca yok mu kardeşim?