CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti. İmamoğlu, Meral Akşener'i belediyenin kapısında karşıladı.

İkili, görüşmeyi gerçekleştirmek üzere Ekrem İmamoğlu'nun makam odasına geçti.

Bu ziyaret, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu 31 Mart 2019 ve 23 Haziran 2019'da yapılan iki seçimin ardından ilk ziyareti oldu.

aksrnn 888

Görüşmenin ardından açıklama yapan Meral Akşener, 40 yıl hatırı olması için Ekrem İmamoğlu ile kahve içtiklerini belirterek, İstanbul'un yönetimiyle ilgili konuştuklarını söyledi.

Görüşme sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Akşener, ziyaret sebebine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"İLK KEZ MAKAMINA GELDİM"

MHP'li Feti Yıldız 9.1 oy oranını beğenmedi MHP'li Feti Yıldız 9.1 oy oranını beğenmedi

Akşener, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ben İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu ile çok kez görüştüm. Ancak makamında daha önce ziyaret etmemiştim. İlk kez ziyaret ediyorum, kahve içtik. Özellikle kahve içtik, çünkü bir kahvenin 40 yıl hatrı vardır. Başarı dileklerimizi tekrarladık. Biliyorum ki yalılar gidiyor. O oluyor, bu oluyor. O çalışmalar hakkında bilgi aldık. Hem de kendisine karşı çıkarılan zorluklar var. İstanbul'a yapılacak hizmetlerin engellenmesi pahasına çıkarılan zorluklar var onları konuştuk bilgilendik."

HEDİYELEŞME DİYALOĞU DİKKAT ÇEKTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun görüşme sonrası Akşener'e "Boğaziçi Yalıları" isimli kitap hediye etmesi dikkat çekti. İmamoğlu, hediyeyi verirken, "Çok kitabımız var ama ilk başa yalıları koyduk. Yalıları elimizden tek tek almaya gayret ediyorlar ama koruyacağız" dedi. Akşener ise "Bir mesaj var burada "İstanbul Yalıları'nı aldık, gördük birlikte koruyacağız" ifadelerini kullandı.

Akşener'in bugünkü programı şöyle:

13.30- Eyüpsultan esnaf ziyareti

15.00- Bahçelievler esnaf ziyareti

16.30- Bakırköy esnaf ziyareti