Erdoğan'dan Özgür Özel'e telefon Erdoğan'dan Özgür Özel'e telefon

CiddiGazete- 31 Mart seçimlerinde 1 milyon 680 bin oy alarak yüzde 3,77'lik oy oranına düşen İyi Parti hezimet yaşadı.

CHP ile ittifakı reddeden ve dünkü ağır hezimet sonrası istifaya çağrılan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün kameraların karşısına geçti.

"Milletimizin iradesiyle seçilen tüm büyükşehir belediye başkanlarını, il, ilçe ve belde belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini ve muhtarları tebrik ediyorum" diyen Meral Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

- Şunu açıkça söylemek isterim ki seçimlerin cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir olgunluk ve zerafetle tamamlanmış olması, ülkemizin demokrasi geleneği için fevkalade önemli ve demokrasinin en temel ölçütü milletin hür iradesini yansıtma şartlarına sahip olabilmesidir.

- Milletimiz bir il, 23 ilçe ve yedi belde olmak üzere toplam 31 yeri İyi Parti'ye emanet etti. Bu kıymetli emanet için teşekkür ediyoruz.

- İtirazlarımızın sürdüğü belediyeler var.

- Geride bıraktığımız seçimlerle birlikte milletimizin iki yumruk arasına sıkıştırılmaktan ne kadar yorulduğunu bir kez daha görmüş olduk.

GEREKEN ADIMLARI ATACAĞIZ

- Milletimiz bu seçimde alışılmış kutuplaşma alanlarına suni kavgalara mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi.

- 2023 yılındaki seçime göre milletimizin sandığa katılım oranındaki büyük düşüşü hiçbir siyasi görmezden gelemez.

- Muhasebemizi ve özeleştirimizi yapacağız. Gereken adımları atacağız. Bu sebeple parti tüzüğünün bana verdiği yetki gereğince en kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız.

Editör notu: İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşma metninde "kongre" demesine rağmen, parti tüzüğünde "kurultay" olarak ifade edilmektedir.