CiddiGazete- MHP ile İyi Parti arasında tartışma çıkaran gelişme, İyi Parti Gaziantep İl Başkanlığı'nın Muammer Aksoy Bulvarı'nda bulunan ve bir hafta önce taşındığı binanın camına emlak şirketi tarafından asılan "satılık" tabelası fotoğrafının MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın tarafından, "Gelinen nokta: Sahibinden satılık..." notuyla paylaşmasıyla başladı.

"KİRALIK" TABELASI İLE CEVAP

Semih Yalçın'ın sosyal medyadan yaptığı paylaşıma İyi Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban da aynı platformdaki hesabından cevap verdi.

Yalçın'ın eski MHP Gaziantep milletvekili olması vurgusu yapan Gürban, MHP Bayrağı asılan bir binadaki "kiralık" ve "kiralıyoruz. Yüzde 50 indirim" yazılı tabelayı da kullanarak şunları yazdı:

- Bir Genel Başkan Yardımcısına, değerli bir siyaset adamına, MHP gibi milliyetçi bir parti üyesine, bir milletvekiline, hatta bir dönem Gaziantep ilinde Türk milliyetçilerinin oyuna talip olmuş ve benim de geçmişte oy verdiğim size bu sözler ve benzetmeler yakışmamış Semih Bey. Bu tür esprileri sosyal medya trolleri yapabilir.

Özel'den Bahçeli'ye ittifak daveti Özel'den Bahçeli'ye ittifak daveti

- Ama sizler gibi devlet büyükleri tecrübeli siyasetçiler, arkasında kitleler gelen gönül verenleri olan siyasi partilerle ilgili açıklama yaparken daha özenli, daha hoş görülü davranmalı bana göre.

- Ben de buraya aşağıdaki gibi bir resim atar, geçerdim cevaben. Ama, Gaziantep Milletvekili olmam hesabiyle size açıklama yapmayı daha doğru buldum.

- Bu tür görüntülerin oluşması oradaki görevli arkadaşların unutkanlığı, basiretsizliği ya da beceriksizliğidir. Partiyi bağlamaz. Bunları bu şekilde kullanmak ayıptır.

Editör: İbrahim KANBUR