CiddiGazete- MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, İstanbul ve Ankara seçim bölgelerinde yerel seçim çalışmalarını yürütecek komisyonlara dair açıklama yaptı.

Yalçın yaptığı yazılı açıklamada “Türkiye 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere adım adım yaklaşırken, MHP de seçim çalışmalarını büyük bir titizlik ve ciddiyet içinde yürütmektedir. Partimizin seçim çalışmaları; bir yandan halkla ve sivil toplum kuruluşlarıyla bire bir temas hâlinde, diğer yandan da açık hava toplantılarıyla meydanları doldurarak yürütülmektedir” ifadelerini kullandı.

BÖLGE ÇALIŞMA KOMİSYONLARI

Açıklamasında Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda, İstanbul ve Ankara seçim bölgeleri için Bölge Çalışma Komisyonları oluşturulduğunu vurgulayan Yalçın, Komisyonların “Cumhur Bizim, Türkiye Hepimizin”, “ Ankara Bizim, Türkiye Hepimizin” “Cumhur Bizim, Türkiye Hepimizin”, “ İstanbul Bizim, Türkiye Hepimizin” temaları altında faaliyet göstereceğini belirtti.

KOMİSYON ÜYELERİ

“Bölge Çalışma Komisyonlarının Genel Koordinatörlüğü, tarafımdan yürütülecektir” diyen Semih Yalçın açıklamasını şöyle sürdürdü:

CHP seçmeni için sabır duası CHP seçmeni için sabır duası

İstanbul 1. Bölge Koordinatörü olarak Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, 2. Bölge Koordinatörü olarak Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ve 3. Bölge Koordinatörü olarak da Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu görevlendirilmiştir.

Ankara 1. Bölge Koordinatörü olarak Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, 2. Bölge Koordinatörü olarak Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ve 3.Bölge Koordinatörü olarak da Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım görevlendirilmiştir.

Bölge Çalışma Komisyonlarında milletvekilleri, MYK-MDK üyeleri, İl ve İlçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Belde başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanları ve Belediye Başkan Adayları da görev almışlardır.

İstanbul için oluşturulan Bölge Çalışma Komisyonları, 1 Şubat itibarıyla faaliyetlerine başlamıştır. Ankara Bölge Çalışma Komisyonları da faaliyetlerine bugün başlayacaktır.”