31 Mart Yerel Seçimlerinde Palu ilçesine bağlı Beyhan Beldesi'nde bin 175 oy alan AK Parti adayı Hüseyin Ataş belde belediye başkanı olurken, en yakın rakibi ise MHP adayı Bayram Öztürk bin 62 oy almıştı. Beldede dokuz meclis üyesinin beşini MHP aldı. Toplu bir şekilde karar alan MHP’li meclis üyeleri, partilerinden istifa ederek CHP'ye geçti. CHP’ye geçen meclis üyeleriyle ilçe parti binasında buluşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, üyelik formlarını imzaladı.

İstanbul seçimlerinin Türkiye'nin ilgi odağı olduğu bir dönemde Palu'ya gelme ihtiyacı gördüklerini belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "Temel neden Beyhan Beldemizin 5 MHP belediye meclis üyesinin istifa ederek CHP’ye katılmasından kaynaklı. Toplamda beldemizin 9 belediye meclis üyesi var. Bunların 5'i MHP'den. Partimize üyelik formlarını birlikte imzalayacağız. Biz arkadaşlarımıza partimize katıldıkları ve güç verdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. CHP Elazığ'da artık bir çekim merkezi haline geldi. Hak, hukuk, adalet, gerçekten siyasette farklılık isteyenler tercih ediyor. Siyasette kavganın, karşıtlığın ve gerilim yerinin olmadığını isteyenler, fakirin fukaranın, kimsesizlerin sahiplenmesi gerektiği düşüncenin hakim olanların tercih ettiği bir parti haline dönüştük” dedi.

"MECLİS'TE HEPSİ YALAN"

Meclis'teki tartışmalarının hepsinin yalan olduğunu belirten Erol, "O gördüğünüz kavgalar, itişmeler, kakışmalar hepsi yalan. Meclis başkanı donga vurur derki, 10 dakika ara verdim. 10 dakika da herkes kol kol girer dışarıda çay içer sohbet ederiz. Geri geldim mi kavgaya kaldığımız yerden devam ederiz. Siz bizi seyredince ne görüyorsunuz. Bizim gönderdiğimiz milletvekilleri orada kavga ediyor. Hepsi yalan inanmayın. Herkes bir daha nasıl seçilirimin hesabını yapıyor. Ben halka nasıl hizmet ederimin değil. Mesele yalnızca seçilmek değil, mesele aynı zamanda gönüllere girebilmek, gönüllerde unutulmamak. Elazığ sorunlu bir kent. Elazığ'da yaşanan sorunlar, geldiği nokta burada 2 dönem milletvekilliği yapmak isterse vallahi billahi yalan söylemeden yapamaz. Mümkün değil yapamaz. Yani bir daha seçilmek istiyorsan halka yalan söyleyeceksin. Başka çaren yok. Yalan söyleyip bir daha seçilmek yerine adam gibi geldik adam gibi görevimizi yaparız, adam gibi de gideriz. Ama milletvekilliği rozeti yakamızda olmadığı zaman da Palu'ya gelip de bu kahvede oturduğumuz zaman bize hemşerilerimiz çay ikram edebiliyorlarsa bizim en büyük onur ve şeref odur" şeklinde konuştu.