CiddiGazete- İyi Parti, Bursa Yenişehir Belediye Meclisi toplantısında Sinan Ateş'in adının bir cadde, park ya da bir sosyal tesise verilmesi için önerge hazırladı ve Belediye Meclisi toplantısında önergenin değerlendirilmek üzere ilgili komisyonlara sevkini istedi. Ancak, İyi Partinin önergesinin işleme konulması, MHP'li Belediye Başkanı Davut Aydın ve Belediye Meclis Üyeleri tarafından kabul edilmedi.

Kararı değerlendiren İyi Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel şunları söyledi:

"İyi Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı olarak Mayıs ayında Yenişehir Belediye Meclisi'nde İyi Parti Meclis Grubu olarak merhum Şehit Sinan Ateş'in isminin ve aziz hatırasının ilçemizde yaşatılmasıyla ilgili verdiğimiz önerge maalesef kabul görmedi.

Bizler halbuki şehidimizin, Sinan Ateş'in isminin Yenişehir'de bir büyük caddede, sosyal tesis ya da parka ismini vererek aziz hatırasını yaşatmak arzusu içerisindeydik. Ama maalesef Yenişehir Belediyesi dedi ki 'Biz size daha sonraki günlerde cevap vereceğiz' diyerek maalesef bu önergemizi kabul etmedi.

Bizler bunun vicdanları ciddi anlamda yaraladığını düşünüyoruz. Hem Yenişehir'deki Türk milliyetçilerini hem de tüm Türkiye'deki Türk gençleri için ciddi bir vefasızlık olduğunu düşünüyoruz."

TORBACILARA ÖLDÜRTÜLDÜ

MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman'ın yaklaşık 15 yıl Meclis'te danışmanlığını yaptıktan sonra Devlet Bahçeli'nin atamasıyla 2019 yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'na getirilen Sinan Ateş, Atatürk düşmanlığı ile bilinen AKP yandaşı yazar Yavuz Bahadıroğlu ile sosyal medyada tartıştıktan sonra istifa ettirildi. Ateş, kiralanan torbacılara 30 Aralık 2022'de Ankara'da öldürtüldü.