CiddiGazete- Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak'a 5 ay 12 gün hak mahrumiyetinin yanı sıra 1 milyon 78 bin lira da para cezası kesti.

TFF'den yapılan açıklamada Murat Sancak'a müsabaka hakemine ve temsilcisine yönelik sportmenliğe aykırı hareketlerinden 42 gün hak mahrumiyeti ve 200 bin lira, hakem soyunma odası koridorlarında hakeme yönelik eylemleri nedeniyle 4 ay hak mahrumiyeti ve 400 bin lira, medyaya yaptığı açıklamaları sebebiyle 400 bin lira, akredite edilmediği alanlarda bulunduğu için de 78 bin lira para cezası verildi.

Kupa hakemleri belli oldu Kupa hakemleri belli oldu

Adana Demirspor taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle kulübe 168 bin lira ceza kesilirken, yönetici Metin Korkmaz da 78 bin lira ile cezalandırıldı.

İstanbulspor Başkanı Ecmel Sarıalioğlu ise sportmenliğe aykırı hareketleri gerekçesiyle 100 bin lira para ve 21 gün hak mahrumiyeti cezası aldı.

PFDK, taraftarlarının neden olduğu olaylar ve çirkin tezahürat gerekçesiyle MKE Ankaragücü Kulübü'ne 372 bin lira, Kayserispor'a 56 bin lira, Beşiktaş'a 440 bin lira, Fenerbahçe'ye de 112 bin lira ceza kesti.