AA'nın belgesi Altınok'u kızdırdı

Sedat Peker'e tahsis edilen polis korumasının belgesini yayımlayan ve "FETÖ izi" diyen Anadolu Ajansı, kararda imzası bulunan AKP Milletvekili Selami Altınok'u kızdırdı

AA'nın belgesi Altınok'u kızdırdı

CiddiGazete- Anadolu Ajansı, dün servis ettiği Sedat Peker'in koruma kararıyla ilgili haberinde "güncelleme" yaptı.

Ajans, öğle saatlerinde, "Suç örgütü elebaşı Sedat Peker'e 'DHKP-C tehdidi' bahanesiyle verilen koruma kararında FETÖ izi tespit edildi" başlığıyla bir haber paylaştı.

Ajans bir süre sonra önce paylaşımını sildi daha sonra da haberdeki belgelerde bazı isimleri "kesti!"

Belgelerde AKP Erzurum Milletvekili, dönemin İstanbul İl Emniyet Müdürü Selami Altınok, Ankara Valisi Vasip Şahin ile Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın imzası bulunuyordu.

Bunun üzerine AKP'li Selami Altınok bugün çok sert bir açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı'nı iftira atmakla suçlayan Altınok şunları söyledi:

"Son günlerde kamuoyunu meşgul eden şahsın koruma kararına ilişkin haberlerde ve 'FETÖ izi bulundu' başlığıyla servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir.

Şahsım, birlikte çalıştığım ve koruma kararı verilen belgede adı geçen imza sahiplerinin gerek 17-25 Aralık gerekse 15 Temmuz sürecinde yürüttükleri mücadele ve gösterdikleri duruşa tüm milletimiz ve kamuoyu yakından şahittir.

Bunun aksine bir ima, iddia ve iftira her iki dünyada da hak ihlali olup iddia sahiplerini ağır vebal ve sorumluluk altına sokmuştur."

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 19:53
YORUM EKLE