ABD olmazsa 2 hafta sonra giriyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, akademik yıl açılış töreninde yaptığı konuşmada. "İki hafta içinde bir sonuç çıkmazsa kendi harekat planlarımızı devreye sokacağız" dedi

ABD olmazsa 2 hafta sonra giriyoruz!

CİDDİGAZETE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "ABD ile güvenli bölge kurulması için İki hafta içinde buradan bir sonuç çıkmazsa kendi hareket planlarımızı devreye sokacağız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

En büyük adaletsizlik eğitim öğretim hayatındaki adaletsizliktir. Çünkü bunun telafisi çok zordur. Göreve geldiğimiz günden beri eğitim alanında en iyi imkanları sağlamanın gayreti içinde olduk. Bir dönem evlatları kıyafetleri nedeniyle okula alınmayan Türkiye’den bugünkü bilim odaklı yapıya geldik.Eğitim ve öğretim alanı da dinamik süreçtir. Okul öncesinden üniversiteye kadar tüm aşamalarda değişim şartı.Türkiye yüksek öğretim alanında son 17 yılda büyük başarıya imza attı. Üniversite sayısı 207’ye çıktı. Eğitim öğretim meselesi önümüzdeki dönem de önceliklerimiz arasında ilk sırada yer alacak. İş isteyen her lise mezunu öğrencimizin yüksek öğrenime devam edebileceği bir yapı kurduk.

EĞİTİMDE KATSAYI ADALETSİZLİĞİNİ BİTİRDİK

Tüm okullarımızdaki toplam sayısı 3 bini bile bulmayan spor salonu sayısını 10 bine yaklaştırdık. Bir dönem evlatları kıyafetlerinden dolayı okullara alınmayan Türkiye'den bugünkü eğitim öğretim odaklı yapıya geldik. Eğitimde katsayı adaletsizliğini bitirdik.

Yurt hayatını ben de yaşadım. Yurtlarda eğitim öğretim noktasında kalitenin daha yüksek olduğuna inanıyorum. Harç verildiği zaman kıyamet koparanlar şimdi nerede? Biz bu görevimizi de yerine getirdik. Beklentimiz ülkemizin beyin göçünün çekim merkezlerinden biri haline dönüşmesidir. Yüksek öğrenim alanını daha ileriye götürmek için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

ADI VAKIF AMA TAMAMEN TİCARI ÇALIŞIYORLAR

Adı vakıf ama vakıf olmaktan çıkmışlar ticari olarak çalışıyorlar. Şimdi de bizim vakıf üniversitelerinin patronları kendi cebi hümayunundan değil orayı doldurmak için gayret ediyorlar buna bakmamız lazım. Tepeden tırnağa tüm kurumlarımızın misyonlarını ve işleyişlerini yeniden gözden geçirmemiz lazım. Vakıf üniversitelerinin bilimsel araştırmalara daha çok yönelmesi gerekiyor.

Suriye’deki krizin çözümü konusunda çok önemli kararlar aldık. ABD ile güvenli bölge konusunda 2 hafta içinde sonuç çıkmazsa planımızı devreye sokacağız. Avrupa’dan Fırat’ın doğusu konusunda daha fazla destek bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 10:14
YORUM EKLE