Abdullah Gül ile Erdoğan görüştü mü?

Gazeteci Murat Yetkin, Abdullah Gül'e, hakkındaki "Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın kendisiyle görüşmeye geldiği", "Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklif ettiği" iddialarını sordu

Abdullah Gül ile Erdoğan görüştü mü?

CiddiGazete- Gazeteci Murat Yetkin, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, hakkındaki "Milli Savuma Bakanı Hulusi Akar'ın kendisiyle görüşmeye geldiği", "Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklif ettiği" iddialarını sordu.

Gül’ün bu konularda konuşmak istemediğini belirten Yetkin, "O yüzden size aktaracaklarımı ‘Ofisinden aldığım bilgi’ ve ‘Gül’ün yakın çevresinden alınan bilgi’ şeklinde aktaracağım" diyerek devamında şunları kaydetti:

"Gül konuşmak istemiyor çünkü yakın çevresine göre 'tamamen asılsız, temelsiz iddialara cevap vermek, bu iddialarla muhatap olmak istemiyor.' Yine ofis kaynaklarına göre, bu spekülasyonlara isminin karıştırılmasından da rahatsız."

Murat Yetkin, "Bu yayınların kendisinden, yakın çevresinden kaynaklanmadığı anlaşılıyor. Yayınların, kendisini Cumhurbaşkanlığı seçimine dair erken bir siyasi tutum almaya, açıklamaya zorlamayı amaçladığı yorumu yapılabilir. Bu yayınların, AK Parti tabanındaki erozyonu, en azından Bekir Ağırdır’ın deyimiyle 'yolun sağına çekip bekleyen' AK Parti seçmenini yeniden saflara katmak için moral etkisinden söz etmek de mümkün.

Nitekim bu yayınlar Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk’e Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devlet protokolünde yer vereceği kadar el üstünde tutulduğu, Fethullah (CG: Fetullah) Gülen örgütünden kopanların AK parti saflarına katılmasının konuşulduğu günlerle eş zamanlı çıkıyor. Bir nevi ‘fabrika ayarlarına dönmeden fabrika ayarlarına dönüyormuş gibi yapma’ da denebilir" değerlendirmesini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2021, 16:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali kayandel
ali kayandel - 3 hafta Önce

Abdulah Gül'e sordunuz haberi doğrulattınız da mı haber yapıyorsunuz!