Abdürrahim Karakoç yad edildi

Şair ve yazar Abdürrahim Karakoç, vefatının 8'inci yılında kabri başında anıldı. Ülkücüler için "Bunlar Fatiha bilmez" diyen AKP'liler'in anma törenine ilgisi dikkatlerden kaçmadı

Abdürrahim Karakoç yad edildi

CiddiGazete- Ülkücü şair ve yazar Abdürrahim Karakoç, vefatının 8'inci yılında kabri başında anıldı.

Karakoç'un Bağlum Mezarlığı'nda düzenlenen anma programında Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi ve lokum dağıtıldı.

Abdürrahim Karakoç'un oğlu Türk İslam Karakoç, babasının ömrünü Türk milletine, hak/hakikat yolunda harcadığını ve çizgisini hiç değiştirmediğini ifade ederek, "Yaşadığı gibi yazdı, yazdığı gibi yaşadı. Her zaman dik durdu. Her zaman bildiklerini söyledi" dedi.

Gelecek nesillerin babasının bıraktığı eserlerin takipçisi olmaya devam edeceğini dile getiren Karakoç, babasının kendilerine bıraktığı en büyük mirasın insanların gönüllerinde kendilerine yer vermesi olduğunu belirtti.

Karakoç, anma programına katılan ve dua eden herkese teşekkür etti.

MAHİR ÜNAL BİLE KATILDI!

Abdürrahim Karakoç'un kabrinde düzenlenen törene AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da katıldı. Ünal burada yaptığı konuşmada, Karakoç'un, "Ben milletim uğruna adamışım kendimi, bir doğrunun imanı bin eğriyi düzeltir" diyerek duygulara tercüman olan ve insanı kendi diliyle anlatan büyük bir şair olduğunu söyledi.

KENDİSİNİ KARAKOÇ'UN MÜCADELESİNİN PARÇASI İLAN ETTİ!

Karakoç'un mücadelesinin parçası olduklarını iddia eden AKP'li Mahir Ünal, "Hangi siyasi görüşten olursak olalım hepimiz aynı coğrafyanın çocuklarıyız, hepimiz aynı hikayenin bir parçasıyız. Zaten bugün bizi burada bir araya getiren siyasi görüşlerimiz değil, bizim onunla ortak paylaştığımız duygular ve aynı ortak hikayenin parçası olmamız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 17:04
YORUM EKLE