Adaylara itiraz süreci başladı

YSK kararına göre, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde cumhurbaşkanı adayları; Perinçek, Akşener, İnce, Erdoğan, Demirtaş ve Karamollaoğlu'ndan oluştu.

Adaylara itiraz süreci başladı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) cumhurbaşkanı seçimi geçici aday listesi yayınlandı.

Resmi Gazete'de yayınlanan YSK kararına göre, cumhurbaşkanlığı için Ak Parti ile MHP grubu tarafından aday gösterilen Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP grubu tarafından aday gösterilen Muharrem İnce'nin ve HDP grubu tarafından aday gösterilen Selahattin Demirtaş'ın adaylık başvuruları kabul edildi.

YSK kararı ile adaylık başvuruları kabul edilen Doğu Perinçek, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Vedat Öz için 4-9 Mayıs tarihlerinde 08.00-20.00 saatleri arasında ilçe seçim kurulu başkanlıklarına seçmenler tarafından yapılan başvuruların incelenmesi neticesinde, en az yüz bin seçmenin yazılı teklifiyle aday gösterilen cumhurbaşkanı adaylarının Perinçek, Akşener ve Karamollaoğlu olduğu tespit edildi.

Yapılan değerlendirme sonucu cumhurbaşkanı seçimi geçici aday listesi alfabetik sıralamayla; Doğu Perinçek, Meral Akşener, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş ve Temel Karamollaoğlu'ndan oluştu.

Kararda, adayların doğum tarihleri ve mezun oldukları üniversitelerin bilgileri de yer aldı.

YSK'nin yayımladığı cumhurbaşkanı geçici aday listesine, yarın akşam saat 17.00'ye kadar itiraz edilebilecek.

100 BİN İMZADA KAPANIŞ RAKAMLARI

Meral Akşener: 255 bin 582

Temel Karamollaoğlu: 167 bin 967

Doğu Perinçek: 118 bin 575

Vecdet Öz: 3 bin 30

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 07:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER