Ağbal'dan şaka gibi paylaşım

4.5 ay önce atandığı Merkez Başkanlığı görevinden alınan Naci Ağbal, 04.20'de attığı tweette, "Görevden alınmam nedeniyle şükranlarımı arz ediyorum" dedi

Ağbal'dan şaka gibi paylaşım

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 4.5 ay önce atadığı Naci AğbalMerkez Bankası Başkanlığı görevinden alırken, yerine AKP eski milletvekili Şahap Kavcıoğlu'nu atadı. Böylece, Cumhuriyet tarihinde ilk kez, Merkez Bankası'na 20 ay içinde dördüncü başkan atanmış oldu. Naci Ağbal sadece 132 gün görev yapabildi.

Ağbal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevden aldığı üçüncü Merkez Bankası Başkanı oldu. Naci Ağbal'dan önce Merkez Bankası Başkanı olan Murat Uysal ve Murat Çetinkaya da Erdoğan tarafından görevden alınmıştı.

8 Kasım 2020’de Murat Uysal'ın yerine göreve getirilen Naci Ağbal, geçtiğimiz yıl kasım ve aralık aylarında 675 baz puan faiz artırımı gerçekleştirmişti.

Yeni yılda ocak ve şubat aylarında faiz artırımına gitmeyen Ağbal yönetimindeki Merkez Bankası, geçtiğimiz perşembe günü 200 baz puanlık bir faiz artırımı kararı daha almıştı.

AĞBAL 04.20'DE TEŞEKKÜR ETTİ

Naci Ağbal, görevden alınmasının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından karara ilişkin saat 04.20’de Twitter’dan bir teşekkür paylaşımı yaptı.

Ağbal, "Sayın Cumhurbaşkanımıza Merkez Bankası Başkanlığı dahil bugüne kadar uygun görerek atadığı tüm görevlerden dolayı teşekkür ederim. Bugün itibariyle görevden alınmam nedeniyle de şükranlarımı arz ediyorum. Rabbim hepimizin hakkında hayırlısını nasip eylesin" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2021, 05:28
YORUM EKLE