Ahmet Davutoğlu da 'ülkücü' olacak!

Yeni oluşum için nabız yoklayan müstafi Başbakan AKP'li Ahmet Davutoğlu'nun; Ali Babacan'la anlaşamazsa, "lisedeyken ülkücüydüm" söylemiyle çıkış yapacağı iddia edildi

Ahmet Davutoğlu da 'ülkücü' olacak!

CİDDİGAZETE

Her yıl parti kuracakları söylenen ancak bunu bir türlü gerçekleştiremeyen Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun başbaşa görüştüğü iddia edildi. Odatv yazarı Sebahattin Önkibar, ikilinin görüşmesindeki detayı "sağlam kaynaklar"dan edindiği bilgiler üzerinden yazarken, ilginç bir noktayı da yazısının alt prograflarına sakladı. Önkibar, Ahmet Davutoğlu'nun Ali Babacan'la anlaşamayıp kendi istikametini çizmesi durumunda, "lisedeyken ülkücüydü" söylemiyle ülkücülerin oylarına talip olacağını iddia etti.

İşte Önkibar'ın ilginç detaylar içeren yazısı:

Aktaracaklarım kulis fısıltıları değil kesin bilgilerdir.

Birkaç hafta önce aracılar Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ı buluşturur. Ancak, Abdullah Gül bu görüşmeye karşı çıkarak şöyle demiştir:

- “Ahmet Davutoğlu kamuoyunda dinci imajı ile bilinir ve böyle biri bizim yeni partimizde olmamalıdır…”

“GÜL DE BENİM GİBİ YARDIMCIN OLSUN!”

Gül’ün bu menfi bakışına ve rezervine rağmen Babacan ile Davutoğlu bir araya gelir.

Uzun müzakereler sonunda Ahmet Davutoğlu Babacan’a şunu söyler:

- “Tamam Ali Bey genel başkanlığınıza evet deyip yardımcınız olmayı kabul ediyorum ama bir şartım var.”

Babacan “Nedir” deyince Davutoğlu devam eder:

- “Sayın Abdullah Gül’de gelsin benim gibi sizin yardımcınız olmayı kabul etsin.”

Ali Babacan:

”Sayın Gül bu aşamada aktif görev almayı istemiyorlar. Bize yol gösterecekler.”

Davutoğlu patlar:

- ”Bunun adı fırsatçılık ve pusuya yatmaktır… Risk almadan, mücadele etmeden Tayyip Erdoğan gibi bir siyasi fenomeni alt etmek mümkün değildir. Abdullah Bey siyaset peygamberi ya da birilerinin kayyımı gibi davranmaktan vazgeçmeli, yani sahneye çıkıp bizler gibi açıktan meydan okumalı...”

DAVUTOĞLU, EKRANDAN BOMBALAYACAK

Görüldüğü gibi Gül ile Davutoğlu arasında köprüler atılmış durumda ki bunun nedenlerinden biri de Abdullah Bey’in Davutoğlu’nu “Tayyib’in gizli adamı” olarak görmesi ve sunmasıdır.

Ahmet Davutoğlu, Gül’ün bu yakıştırması bağlamında yakın çevresine şunu söylüyor:

- “Önümüzdeki günlerde iki ayrı TV kanalına çıkıp Tayyip Erdoğan’ın yaptığı yanlışları ortaya koyup, bana o yakıştırmayı yapan Sayın Gül’ü utandıracağım.

Peki televizyonda neleri mi açıklayacak Ahmet Davutoğlu?

Yıllar yılı uygulanan Suriye ve ihvancı politikaların kendisinin değil, Tayyip Erdoğan ile MGK’ya ait olduğunu belgelerle ortaya koyacakmış!

SURİYE VE RUS UÇAĞI KONUSU

Keza, düşürülen Rus uçağı konusunda Saray, yani Tayyip Erdoğan’ın nasıl her şeyi eline-yüzüne bulaştırdığını yine belgelerle açıklığa kavuşturacakmış.

Bir başka bilgi Ahmet Davutoğlu’nun yakın çevresi, Ahmet Bey’in İstanbul Erkek Lisesi yıllarında ülkücü kökenli olduğunu hatırlatma gereği duymalarıydı… Ali Babacan’dan ayrı kuracakları partinin AKP’ye oy veren Kürt muhafazakarlarla MHP’den oy alacağından eminler.

Davutoğlu bu arada devletlerarası ilişkilerde Cumhurbaşkanı, MGK ve TBMM’nin dışında hareket etmenin imkansız olduğunun altını çizerek hakkındaki iddialara bu çerçevede bakılmasına dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 23:01
YORUM EKLE