'AKP'de radikal düşüş olacak' iddiası

GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş, anket sonuçlarına göre AKP'de radikal bir düşüş olacağını ve CHP'nin ise yüzde 30'ların üzerine çıkacağını söyledi

'AKP'de radikal düşüş olacak' iddiası

CiddiGazete- İktidar partisinin gerginliği artıran anket sonuçlarına bir yenisi daha eklendi. GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş, anket sonuçlarına göre AKP'de radikal bir düşüş olacağını ve CHP'nin ise yüzde 30'ların üzerine çıkacağını söyledi.

Haber Global'de Erhan Ertürk'ün sunduğu "Müzakere" isimli programa katılan Genar Araştırma Başkanı İhsan Aktaş, yerel seçimlerde CHP'nin çok önemli başarı elde ettiğini söyleyerek, "CHP'nin oyları yüzde 30'lara çıkacak. AK Parti'nin oyları ise radikal bir gerilemeye sahip olacak" dedi.

Son araştırmalarından bahseden Aktaş, "Son yerel seçimlerden sonra muhalefette ve iktidara mesafeli olan entelektüellerde 'Seçimlerde CHP önemli bir başarı elde etti. Bu başarı genel seçimlere de yansıyacak' gibi bir algı oluştu. CHP'nin oyları yüzde 30'lara çıkacak. AK Parti'nin oyları ise radikal bir gerilemeye sahip olacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 01:17
YORUM EKLE