AKP'li Mücahit Birinci'den uyuşturucu açıklaması

AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci, “Uyuşturucu kullanan bir genci kınamak kolay. Zor olan o genç tek değil. Kınamak yerine ulaşmamız lazım, çabalamamız lazım” dedi

AKP'li Mücahit Birinci'den uyuşturucu açıklaması

CiddiGazete- AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Mücahit Birinci, sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, lüks bir araç içerisinde uyuşturucu kullandığı görülen AKP Genel Merkez büro çalışanı Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili açıklama yaptı.

Mücahit Birinci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Uyuşturucu kullanan bir genci kınamak kolay... Onu yerden yere vurmak da kolay... Bir siyasi skandala çevirme çabası da kolay... Zor olan o genç tek değil, uyuşturucu maalesef gençlerimizi tehdit ediyor. Kınamak yerine ulaşmamız lazım, çabalamamız lazım...

Ben bir Yeşilay Cemiyeti üyesi ve ilçe yöneticisiyim. Yazdıklarım, şahsın kim olduğundan ari değerlendirmedir. Ben işin siyasi rant kısmı ile değil, genç ve uyuşturucu kısmı ile ilgilenirim. Bu afetten siyaset çıkaranlar basit iş peşindeler.

Bir genç, velev ki Ak Partili, CHP'li veya diğer partilerden. Uyuşturucu müptelalığı afettir. Bu tür hadiseleri siyasi malzeme olarak kullanmak kolaydır. Ama hadise bu derece basit değil, daha kapsamlı ele alınmalı. Partisi purtisi yok, gençler bizim gençlerimiz.

Tamam, Ak Parti çalışanı, tamam kötüyüz, tamam skandal oldu, tamam rezalet oldu... Ey bir kısım küçük akıl! İstediğiniz kelimeleri sarfettim bakınız. Şimdi ne olur, yalvarıyorum gençlerimizi uyuşturucunun pençesinden kurtarmak için fiil yapalım. Mücadele edelim. El uzatalım.”

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 16:33
YORUM EKLE