Akşener 'adayım' demedi

Olağanüstü seçimli kurultayda genel başkanlığa aday olmayacağını açıklayan Meral Akşener, bir hafta aradan sonra bugün ilk kez parti genel merkezine geldi. Kendisini bekleyen gazetecilere açıklama yapan Akşener, soru kabul etmedi. Meral Akşener, konuşmasında seçimlerdeki başarısızlığı üzerine aldı ve 'adayım' demedi

Akşener 'adayım' demedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, basın mensuplarının karşısına çıktı.

Meral Akşener, olağanüstü kongre ve görevi bırakma tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

Akşener şunları söyledi:

"Seçime girmiş ve seçim boyunca yok sayılmış. Her türlü hakarete uğratılmış. Seçime girmemesi ve partinin kurulmaması için her şey yapılmış bir partinin 5 milyonun üzerinde oy alması Türkiye siyasi hayatı açısından bakıldığında yarın okullarda okutulacak bir olaydır. Diğer yandan bakıldığında ise hedeflerimize ulaşılamamış olması kendi açımdan bir hayal kırıklığı olmuştur.

Hayal kırıklığı açısından bakıldığında bir başarısızlık söz konusu ise o sorumluluk genel başkan olarak şahsıma aittir. O nedenle olağanüstü kurultay kararını aldım. Bütün siyasi partilerin en üst organı kurultaylarıdır ve kurultay delegeleridir. Orada konuşulacak nerede eksik yaptık, hangi problemleri çözemedik. Ondan sonra İYİ Parti yerel seçimlerde ciddi bir sonuç alabilmek için ciddi bir çabayı gösterecek. Bugün başkanlık divanımızı toplamak üzere partideyim. 12 Ağustos’tan sonra da yerel seçim için hazırlanıp adaylarımızı çıkarmak için hızlı bir çalışma yapacağız. Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah herşey Türkiye için iyi olacak.

Bugün başkanlık divanımızı toplamak üzere partideyim."

Açıklamasının sonunda gazeteciler Meral Akşener'e soru sormak istedi ancak İYİ Parti Başkanı başka açıklama yapmayacağını belirterek makam odasının bulunduğu ikinci kata çıktı.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 15:12
YORUM EKLE