Akşener Anamur adayını açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin'de yaptığı konuşmada, "Türkiye'yi iyi belediyecilikle tanıştıracağız. Akıllı kentler dönemini başlatacağız" dedi. Akşener, Anamur Belediye başkan adaylarının mevcut başkan Mehmet Türe olduğunu söyledi

Akşener Anamur adayını açıkladı

CİDDİGAZETE

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anamur Belediyesi'nce 82 projenin toplu açılışı dolayısıyla düzenlenen törende, yerel seçimler için destek istedi.

İYİ Partili belediyelerin, kentleri ve ilçeleri geliştireceğini ifade eden Akşener, "Türkiye'yi iyi belediyecilikle tanıştıracağız. Akıllı kentler dönemini başlatacağız. Emeği, alın terini ve helal kazancı baş tacı edeceğiz. Müteahhidimiz, işçimiz, tüccarımız, hafriyatçımız da kazanacak. Çeşme başında komisyon kesenleri dağıtıp suyu kentlerimize ve milletimize akıtacağız" diye konuştu.

Akşener, çiftçilerin girdi maliyetleri nedeniyle zor durumda olduğunu savunarak, iktidar olduklarında üretime dayalı ekonomiyi hayata geçireceklerini anlattı.

Anamur'un muz üretimiyle ünlü olduğunu anımsatan Akşener, "Bugün burada bir kampanya başlatıyoruz. Tüm Türkiye'ye duyuracağız. Türkiye'de yerli muza destek çağrısı yapacağız. İYİ Parti teşkilatlarına, üyelerimize, bize oy veren 5 milyon seçmenimize de sesleniyorum. Kardeşlerimiz Anamur'da muzun en iyisini üretiyorlar. Bu toprakların meyvesini yiyin. Nasıl yerli ve milli olunurmuş tüm Türkiye'ye gösterelim" ifadesini kullandı.

Anamur Belediyesinin, örnek yerel yönetim hizmetlerine imza attığını söyleyen Akşener, 82 projenin anlamının, Anamur'un 82. il olma talebi olduğunu, ilçenin her şeyi hak ettiğini belirtti.

Akşener, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe'nin, İYİ Parti'nin Anamur Belediye Başkanı adayı olduğunu açıklayarak, destek istedi.

Danıştay'ın "Öğrenci Andı" kararına değinen Akşener, konuşmasının ardından kendisini dinleyenlerle birlikte "Andımız"ı okudu.

Meral Akşener, ilçedeki programı kapsamında, Anamur Belediyesini ve İYİ Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Akşener daha sonra muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 14:46
YORUM EKLE