banner445

Akşener 'davet' tuzağına düşmedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 19 Mayıs 1919'un 100. Yılında Samsun’da gerçekleştirilecek kutlama etkinlikleri davetine katılmayacağı açıklandı

Akşener 'davet' tuzağına düşmedi

CİDDİGAZETE

Konuyla ilgili genel merkezden yapılan açıklamada parti olarak haftalar öncesinden planlanan bir program olduğu ve tüm parti üyelerinin Samsun’da olacağı bildirildi. Açıklamada ayrıca program etkinliğinin 3 gün öncesinde haber verilmesinin devlet ciddiyetiyle bağdaşmadığı belirtilerek,

“Belirtmek isteriz ki, 100. Yıl gibi önemli bir programın, 19 Mayıs'a üç gün kala iletilmesi devlet ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır. Kuruluşunun temelleri, 19 Mayıs 1919'da atılan Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet ciddiyeti, hafife alınabilecek bir konu değildir. Bazı siyasi hesaplarla, alelacele yapılan davetin, binlerce yıllık devlet geleneğimizin üzerine bina edilmiş Türkiye Cumhuriyeti'nin, 100 yıla yaklaşan devlet geleneğiyle örtüşmediğini düşünüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Açıklama şöyle: “İYİ Parti, milli mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs'ın 100. yıl dönümünde, genel başkanımız Sayın Meral Akşener öncülüğünde, Başkanlık Divanı, Genel İdare Kurulu, milletvekilleri, gençlik kolları ve gönüldaşları ile birlikte Samsun'da olacaktır. Genel İdare Kurulumuz da aylık toplantısını, Sivas ve Erzurum Kongreleri'ndeki ruh ile Samsun'da yapacaktır.

Haftalar öncesinden planlanan program dolayısıyla teşkilatımız bütün çalışma ve hazırlıklarını tamamlamıştır. Türk milletinin vatanı ve geleceği için atılan bu muhteşem adımın 100. yılında, istiklal ve milli egemenlik yolunun taşlarını döşeyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz ecdadımızı bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Samsun'da, bu muhteşem günün yıl dönümünde bir ‘devlet programı' düzenlendiği bilgisi üç gün kala tarafımıza iletilmiş ve sayın genel başkanımız da bu törenlere davet edilmiştir.

DEVLET CİDDİYETİYLE BAĞDAŞMAMAKTADIR

Ancak, belirtmek isteriz ki, 100. yıl gibi önemli bir programın, 19 Mayıs'a üç gün kala iletilmesi devlet ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır. Kuruluşunun temelleri, 19 Mayıs 1919'da atılan Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet ciddiyeti, hafife alınabilecek bir konu değildir. Bazı siyasi hesaplarla, alelacele yapılan davetin, binlerce yıllık devlet geleneğimizin üzerine bina edilmiş Türkiye Cumhuriyeti'nin, 100 yıla yaklaşan devlet geleneğiyle örtüşmediğini düşünüyoruz. Siyasi iktidarın bir gösterisi gibi planlanan bir tören de olsa, yapılan davete teşekkür ediyor, ancak İYİ Parti olarak, çok önceden hazırlanıp ilan edilen programlarımız gereği, katılamayacağımızı ilan ediyoruz.

İYİ Parti olarak Samsun'da; siyasi hesap ve mecburiyetten giden iktidarla değil, yüreğiyle giden milletimizle bir arada olacağız!.."

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 18:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamdi OKLAZ
Hamdi OKLAZ - 6 ay Önce

Hiçbir mazeret. Tarihimizin en önemli ve Türk milletinin var olmamücadelesinin ilk meselenin yakıldığı yer olan samsun da katılmamak gibi lüksümüz olamaz. Bu algıyı hem kamu oyuna hemde Türk milletine anlatamassınız

BİLGİN ERTOK
BİLGİN ERTOK - 6 ay Önce

İYİ Partiyi yürekten kutluyorum. Devlet Protokolünden bile anlamayan bir iktidar bırakın göstermelik, sahte kutlamasını yandaşları ile yapsın. Görelim kaç Kişiler.!

SIRADAKİ HABER

banner457

banner84