Ali İhsan Yavuz’dan seçim açıklaması

AKP’li Ali İhsan Yavuz: “Bizler elimizden geleni yapıp gerisini Allah'a havale eden tevekkül sahibi insanlarız. Taptaze ümitlerle, durmak yok yola devam...”

Ali İhsan Yavuz’dan seçim açıklaması

31 Mart seçiminin ardından yaptığı, “Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu” açıklaması ile hafızalara kazınan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, dün tekrarlanan ve CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun zaferiyle sonuçlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin Twitter üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

Ali İhsan Yavuz’un değerlendirmesi şöyle:

“İstanbul'u kazanmak elbette çok önemliydi. Ancak yenileme sürecinde de sık sık dile getirdiğimiz üzere, seçim kurallarının eksiksiz uygulanmasını sağlamak ve yapılan kanunsuzlukları karşılıksız bırakmamak çok daha önemliydi.

Biliyoruz ki demokrasilerde seçim olmazsa olmazdır. O yüzden seçim iş ve işlemlerinin sıkı şekil kurallarına bağlı olarak uygulanması, süreçlerin; kimsenin şüphe ve endişe duymayacağı aleniklikte işletilmesi şarttır.

İşte buna katkı sağlaması bakımından İstanbul seçim yenileme süreci çok önemlidir. Zira süreçler, yeniden kanunun öngördüğü kurallara uygun hale getirilmiş ve gelecekte tekrar güvenli seçim süreçlerinin işletilmesi yolu açılmıştır.

Bizler elimizden geleni yapıp gerisini Allah'a havale eden tevekkül sahibi insanlarız. İstanbul seçimlerinin yenilenmesi sürecinde, hep birlikte çok çalıştık. Sürece katkı veren herkese teşekkür ediyor, sonucun hayırlı olmasını diliyorum. Taptaze ümitlerle, durmak yok yola devam...”

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 15:03
YORUM EKLE