'Andımız' Bekir Bozdağ'ı çıldırttı!

FETÖ elebaşına yaptığı övgülerle akıllarda kalan Adalet eski bakanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, "Danıştay Anayasa'yı ve yasayı alenen çiğnemiştir" diye paylaşım yaptı

'Andımız' Bekir Bozdağ'ı çıldırttı!

Danıştay 8. Dairesi'nin "Öğrenci Andı" ile ilgili kararına AK Parti'den ilk tepki Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı ve Adalet eski Bakanı Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'dan geldi. Bozdağ, "Danıştay anayasa ve yasayı alenen çiğnemiştir" dedi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le ilgili övgü dolu sözleri ve paylaşımlarıyla akıllarda kalan Bozdağ, twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye, hukuk devletidir. ‘İdarenin her türlü eylem ve işlemlerine karşı yargı yolu açıktır. Yargı yetkisi, idarî eylem ve işlemlerin hukuka uygunluğunun denetimi ile sınırlı olup, hiçbir surette yerindelik denetimi şeklinde kullanılamaz. Yürütme görevinin kanunlarda gösterilen şekil ve esaslara uygun olarak yerine getirilmesini kısıtlayacak, idari eylem ve işlem niteliğinde veya takdir yetkisini kaldıracak biçimde yargı kararı verilemez. Öğrenci andı kararı ile Danıştay 8. Dairesi; hukuka uygunluk denetiminin sınırlarını aşmış, kendisini yürütmenin yerine koymuş, yürütmenin takdir hakkını yok saymış dahası yürütmenin takdir yetkisini bizzat kullanmıştır. Kısaca; anayasa ve yasayı alenen çiğnemiştir.”

ANDIMIZ

Türküm, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.

Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Ey Büyük Atatürk.

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım, Türk varlığına armağan olsun.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 10:35
YORUM EKLE