Azerbaycan'dan Bahçeli'ye ret

Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın girişimi ile Şuşa’ya yaptırılmak istenen okula Azerbaycan yönetiminden izin çıkmadığını duyurdu

Azerbaycan'dan Bahçeli'ye ret

CiddiGazete- Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, Karabağ zaferinin ardından Azerbaycan'ın Şuşa kentine, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın girişimi ile yaptırılmak istenen okula Azerbaycan yönetiminin izin vermediğini açıkladı.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“16 Ocak 2021 tarihinde sosyal medyadan yaptığım bir açıklamayla, Karabağ zaferinin ardından Azerbaycan’ın düşünce ve sanat hayatında mümtaz bir yeri bulunan Şuşa’ya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın girişimiyle dokuz derslikli bir okul yapmayı taahhüt etmiştik.

Bu kapsamda projemizi hazırlamış ve kamuoyuyla paylaşmıştık. Yapmayı hedeflediğimiz okula Azerbaycan Ulusal Marşı’nın bestecisi ve Şuşa doğumlu merhum Üzeyir Hacıbeyli’nin adını vermeyi düşünmüştük. Söz konusu okulun temel atma günü olarak da 30 Ocak 2021’i planlamıştık.

Ancak Azerbaycan yönetimi, bizim bu projemizi uygun görmeyerek yeni ve farklı bir okul projesi hazırlamıştır. Elbette bu tasarruf en tabii haklarıdır, bize de saygı duymaktan başka bir seçenek kalmayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Şuşa’ya yaptıracağı okul projesinden bu gelişmeler dolayısıyla vazgeçmiştir. Okul yapımına destek veren kardeşlerimizden yardım ve bağış adı altında toplanan paralar da gecikmeksizin ve aynısıyla iade edilecektir.

Hassasiyeti malum olan konuyla ilgili keyfiyeti aziz milletimizin bilgi ve takdirine bilavasıta sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 20:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 hafta Önce

onlarda anladı bunların ne oldugunu red ettilar