Bahçeli'den Akşener'e çok ağır ifadeler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kullandığı cümlelerin bir kadına yakışmadığını söyleyerek, şoke eden ifadelerle eleştirdi.

Bahçeli'den Akşener'e çok ağır ifadeler

- Tek hatamızı gösteremezsiniz!

- Zekamızı kullanmamız günah mı?

- Hakan Bayraktar sahtekar.

- Bana neden ‘Aday ol’ diyorlar?

- Gazetecileri ‘ti’ye aldım!

- Akşener’in ağzı bozuk!

- Kadınlara kötü örnek oluyor!

- Hepsinin çetelesini tutuyorum!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da partisinin seçim koordinasyon merkezini ziyaret etti. Burada partililerle çay içip sohbet eden Bahçeli, güncel konuları da değerlendirdi. 7 Haziran’dan başlayıp günümüze kadar izlediği stratejiyle ilgili bilgi veren Devlet Bahçeli, 80 vekilden 40 vekile düşülen süreçte ihanete uğradıklarını ve sahada çalışılmadığı için 40 vekil kaybettiklerini söyledi. Bahçeli, bu süreçte MHP’nin 40 vekil kaybedecek bir yanlış yapmadığını belirterek, “Bana bir tane hata gösterin” dedi.

“ZEKANIZI KULLANMANIZ GÜNAH MI?”

1 Kasım’da kazanılan 40 vekilden sonra beşinin başka partiye gittiğini belirten Devlet Bahçeli, üçünün de sallantıda olduğunu belirterek, “33 vekille ne yapacaksınız? Zekanızı kullanmak günah mıdır? Cumhur ittifakının altındaki sır budur” diyerek, AKP’yle yaptığı işbirliğinin gerekçesini ortaya koydu.

“AMAÇ BENİ UZAKLAŞTIRMAK”

Kendisine aday olması yönünde telkinler yapıldığını belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Odama gelip ‘Siz mutlaka aday olmalısınız’ diyenlerin gözüne bakıyorum fır fır dönüyor. Amaç bizi partinin başından atmak. Biz bu tuzaklara düşer miyiz?” diye konuştu.

Kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayraktar’a da çatan Bahçeli, “Hakan Bayrakçı denen sahtekar var. Her televizyona çıkıyor. Adam geceyi televizyonlarda geçiriyor, evine gitmiyor” ifadelerini kullandı.

‘GAZETECİLERİ Tİ’YE ALDIM’

Devlet Bahçeli, ramazan öncesi gazetecilerle yaptığı toplantıyı da aktararak şöyle dedi: “Davet ettik 57 kişi geldi. Normalde bizim kahvaltılarımıza gelen gazeteci sayısı 15’i geçmez. Gazeteciler ters sorularla güya bizi zor durumda bırakacak. Baştan açıklama yaptım, dedim ki; cumhurbaşkanı adayı Bahçeli olmayacaktır, MHP’den kimse olmayacaktır, cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Açıklamayı baştan yapınca söyleyecek söz bulamadılar. Bir kaç soru sordular ardından Adana tabiriyle kendilerini ‘ti’ye almaya başladık.”

49 YILIN SONUCUNU ALACAĞIZ!

Partide 35 vekilin kaldığını, üçünün de sallantıda olduğunu belirten Bahçeli, “Onlar da sabah geliyorlar başka, akşam geliyorlar başka. 35 vekille cumhurbaşkanı nasıl olacağız. Hesap kitap yok. Bütün dert başka. Davamızın gereği neyse onu yapmaya mecburuz. Cumhurbaşkanı biz seçilmeyeceğimize göre, Meclis’te güçlü hale gelmemiz lazım.

49 yılın sonucunu alabilecek bir kilometre taşı olabilirsiniz” diye konuştu.

O İP ASILAN İP OLMASIN!

İYİ Parti’ye de çatan Bahçeli’nin değerlendirmeleri şöyle: “O ip Allah vere de asılan ip olmasın. Diyorlar ki biz ülkücüydük. Diyorlar ki ‘MHP’de ülkücülük yapılamaz’ diye gittik. Gittiğiniz yerde bir tane üç hilal yok. Bir tane rahmetli Başbuğ’un fotoğrafı yok. Ondan sonra da üniversiteler için önerge veriyorlar. Sen Alparslan Türkeş’i ağzına alamaz hale gelmişsiz, adam kalkmış ‘Ben ülkücü değilim’ diyor, ‘Bundan sonra ülkücü olmayacağız’ diyor; bir şeyler diyor… Ne dedikleri belli değil, sonra kalmışlar Alparslan Türkeş Üniversitesi için önerge veriyorlar.”

MERAL AKŞENER’A AĞIR İFADELER

Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le ilgili şu ifadeleri kullandı: “25 kadın arkadaş MHP’ye ziyarete geliyor. Kendileriyle sohbet esnasında bir düşüncemi aktardım. İnandığım şeyi söyledim. Şu an için bir partinin genel başkanı olan hanımefendi, muhteremler, abiler, jiletle kazırım, bilmem nerede otururum kalkmam sözlerini kullanıyor ise ve bu da geçmişte MHP’nin içinde ise elalem bütün MHP’li hanımlar böyle midir diye düşünürse sonumuz felaket. Öyleyse bu tabirlere heves etmeyeceksiniz MHP’li hanımlar olarak. Ne demek muhteremler, bunları kim kullanır? Biraz toplum hayatında yaşayan herkes muhteremler, abiler sözünden bilmem neyi anlar.

Şimdi sen böyle konuşuyorsun da Sözcü Gazetesi yarın devir değişti karalayacaklar, bunlar MHP’den gelmişlerdi, bunların ağzı bozuk, bunlar argocu, bunlar şucu dediği taktirde, Anadolu’daki veya burayı şereflendiren hanımefendilerin haksız yere suçlanması doğru mudur?

İçlerinde bir tane ülkücü demiyor ki; ‘Hanımefendi düzgün konuş.’

Sen Türk kadınını temsil ettiğini söylüyorsun. Başında eşarp var, bilmem ne var gösteri yapıyorsun ama ağzın bozuk. Böyle bir şeyle geldiğin yerdeki hanımları küçük düşürmeye hakkın yok.

Hadi bu partide hepsi düştü ama Anadolu’dan gelip MHP’yi şekillendiren hanımefendilerin hiç birisini kötülemeye senin hakkın yok. Davranışını düzelt diyen bir Allah’ın kulu da yok. Oturduğu zaman ülkü devi hepsi!”

Çetele tuttuğunu da belirten Devlet Bahçeli, “Onlar sanıyor ki Devlet Bahçeli çetele tutmuyor… Alayını biliyorum. Sabırlı insan olmak lazım.” dedi.

CİDDİGAZETE/ÖZEL HABER

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER