Bahçeli Gökçek'e kapıları açtı

Devlet Bahçeli, ismi MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için anılan Melih Gökçek için, "Herhangi bir önerimiz olmadı. Aday olmak istiyorsa MHP'ye şeref kazandırır" dedi. Bahçeli İstanbul için ise "Sürprizimiz var; bekleyin" dedi

Bahçeli Gökçek'e kapıları açtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek’in adaylık iddiaları konusunda, “Böyle bir kişi ki belediye başkanı olmasının ötesinde Türkiye’nin darbe karşıtı olması konusunda olağanüstü gayret göstermiştir. Demokrasiden yana tavrını ortaya koymuştur. Melih Gökçek’e herhangi bir önerimiz olmadı. Ancak MHP’den gönül rızası ile belediye başkanı adayı olmak istiyorsa Milliyetçi Hareket Partisi’ne şeref kazandırır” dedi.

İSTANBUL'A KADİR TOPBAŞ MI?

İstanbul’dan MHP’nin aday gösterip göstermeyeceğinin sorulması üzerine ise Bahçeli, “İstanbul’da da bir sürprizimiz olabilir. Sürprizi söylersem anlamı kalmaz. İleriki günleri beklemek lazım” karışlığını verdi.

BAHÇELİ EYT'DE ÇARK ETTİ

Emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin bir soruya Bahçeli, “Emeklilik konusu ile ilgili MHP’nin seçim beyannamelerinde olan bir konu. Ancak bu konunun bugün yaşanan ekonomik şartlar altında Cumhurbaşkanının ifadesi ile 700 milyara ulaşan bir miktarı karşılayabilecek bir durum içerisinde ısrarcı olmamak, olgun dönemi ve şartları beklemek daha hayırlı olur kanaatindeyiz” diye cevap verdi.

Öte yandan Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın son 10 gün içinde Melih Gökçek'le adaylık konusunu görüştüğü öğrenildi. Sadir Durmaz, son görüşmenin olduğu günün akşamı, Melih Gökçek'i "15 Temmuz kahramanı" ilan eden tweet'ler atmıştı

MELİH GÖKÇEK HEMEN CEVAP VERDİ

MELİH GÖKÇEK'İN UNUTULMAZ TWEETLERİ!

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER