Bahçeli: Şerefsizliktir, kepazeliktir

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, "Tank palet fabrikası ordunun bir parçası, bunun yüzde 49’u Katar’a satılmıştır" dediği için hakkında soruşturma açılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'a yüklendi ve "Hesabı sorulması gereken bir şerefsizliktir, kepazeliktir" dedi

Bahçeli: Şerefsizliktir, kepazeliktir

CiddiGazete- MHP'nin grup toplantısında konuşan Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

- Son yıllarda artan kadın cinayetleri, yaygınlaşan tecavüz vakaları ile birlikte rahatsız edici boyutlara ulaşmış istismar haberleri insan haysiyetine ve toplum bekasına karşı işlenmiş en büyük suç olarak değerlendirilmelidir.

- Son bir buçuk asırdır kadınlarımızın sosyal, siyasal ve ekonomik haklarıyla ilgili istikrarlı ümit verici ilerlemeler yaşanmışken muhatap kaldıkları insanlık suçlarının da eşzamanlı artış gözlemlemek utanç duyması gereken bir çarpık ilişkinin somut yansımasıdır.

- Bizim atmamız gereken tarihi adımın arkasında kadına yönelik şiddetin, kadınlığın itibarına yönelmiş nefretin bütünüyle tasfiye edilmesi ve önüne geçilmesi yer almaktadır.

BİR SİYASET FALSOSUDUR

- Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye cephe almış bir siyaset ayıbı, bir siyaset defosu, bir siyaset falsosudur. CHP’yle sorunumuz, Türkiye’yle sorunu olduğu içindir. Bizim CHP’yle sorunumuz sakat ve sancılı politikalarıyla ilgilidir. Geçen hafta CHP'ye oy vermeyen öğretmenlerimizi aşağılayan Kılıçdaroğlu'nu sorarım sizlere, neresi demokrattır?

CHP’YE OY VERENLER HAYAL KIRIKLIĞI İÇİNDE

– İşçiye, memura, esnafa, emekliye, sanayiciye, işsize, çiftçiye verdiği oy kadar kıymet yükleyen bir siyasi zihniyetin samimiyetinden, insan sevgisinden söz etmek mümkün müdür?

– CHP'nin kumaşını kesen kesmiş, tarlasını süren çoktan sürmüştür. CHP'ye oy veren kardeşlerimiz hayal kırıklığı içindedir. Onlara karşı yapılan saygısızlıklar, haksızlıklar diz boyudur.

– Amerika Birleşik Devletleri'ne “demokrasimize müdahale edin” çığırtkanlığı yapan bir CHP’nin neresi doğrudur. Türkiye’yi yalanlarla dışarıya jurnalleyen bir CHP’nin nesi düzgündür?

UŞAKLIĞIN BEDELİDİR

– Şiddet seli durmadan şiddet yangını söndürülmeden gözünü kan bürümüş psikopatlara set çekmeden, kadınlarla ilgili konuşacağımız her konu eksik kalacak, gerçekler ve temenni yetersiz olacaktır.

– Bir CHP milletvekilinin Türk ordusuna “satılmıştır” demesi, bize göre hesabı sorulması gereken bir şerefsizliktir, kepazeliktir. Türk Silahlı Kuvvetler’e zilletin lekesi sürülemez. Orduya satılmış demek uşaklığın bedelidir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 11:55
YORUM EKLE