Başkan süperge ile sokaklarda

MHP’li Belediye Başkanı, belediye çalışlanları ile birlikte sokakları temizledi

Başkan süperge ile sokaklarda

MHP'li Hatay Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ve belediye çalışanları sokaklarda temizlik yaptı.

Hatay Dörtyol İlçe Belediyesinin temizlik işlerini yürüten yüklenici firmanın belediyenin kendilerine borcu olduğunu ileri sürdü ve işçilerini çekti. Bunun üzerine Başkan Yaşar Toksoy ve bir grup belediye çalışanı sokaklarda temizlik yaptı.

İddiaya göre, ilçede temizlik işlerini yapan firma, belediyeden bir kısım alacağını tahsis edemeyince yaklaşık 70 temizlik işçisine iş bıraktırdı.Başkan Toksoy ve bazı belediye çalışanları da eline süpürge ve kürek aldı, sokak ve caddeleri temizledi.

belediye3.jpg

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Dörtyol Belediye Başkanı Toksoy, ilçede temizlik işlerini yapan yüklenici firmaya 4 yılda yaklaşık 5 milyon lira ödeme yaptıklarını ancak bazı alacaklarını gerekçe göstererek, işçilerini çekip kendilerine gözdağı vermeye çalıştığını ifade etti.

Toksoy, 4 yıl boyunca belediyeye ait temizlik araçlarını firmaya verdiklerini ve bunun karşılığında da hiç bir ücret talep etmediklerini belirtti.

Vatandaşların mağdur olmaması için temizlik işini yapmaya başladıklarını ifade eden Toksoy, şunları kaydetti:

"Temizlik işlerimizi yapan yüklenici firmaya 4 yılda yaklaşık 5 milyon lira ödeme yaptık. Ancak bazı borçlarımızı gerekçe göstererek burada temizlik görevlilerini Erzin, İskenderun ve Payas bölgesine çekiyorlar. Bize gözdağı vermeye çalışıyorlar. 4 yıldır kendi araçlarımızı bu firmaya vererek hiç bir ücret talep etmeden temizlik işlemlerini yapıyorduk. Ne oldu da şimdi bu durum ortaya çıktı. Bizde bu oyunu bozmak için topyekün tüm belediye personellerimizle bugün şehrimizi temizleyeceğiz. Yetişebildiğimiz kadar vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Arkadaşlarımızı değişik alanlarda görevlendirerek bu sorunu çözmeye çalışacağız."

belediye2.jpg

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 21:13
YORUM EKLE