Belediye 'sanatı' satışa çıkardı!

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den AKP’ye geçen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi yönetimi, önceki dönemde yapılıp halka açık alanlarda sergilenen ve belediye envanterinde yer alan heykelleri satma kararı aldı

Belediye 'sanatı' satışa çıkardı!

CiddiGazete

Süleymanpaşa Belediye Meclisi, AKP ve MHP’lilerin oy çokluğu ile belediye bünyesinde bulunan heykelleri satma kararı aldı. Alınan kararla, satılan sanat eserlerinin gelirlerinin sosyal yardım olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı belirtildi. Karara göre, Süleymanpaşa’nın CHP’li eski Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat döneminde, ilçeye gelen dünyaca ünlü heykel sanatçılarının yöreyi ve insanını anlatan farklı temalar üzerinden yaptıkları ve her biri özgün bir eser olan heykel çalışmaları açık artırmayla satılacak.

Heykeltıraş Nermin Sözel, “Bizim Süleymanpaşa Belediyesi ile her yıl uluslararası normlara dayalı olarak yaptığımız bir protokol söz konusu. Bu protokolde heykellerin satılamayacağına dair bir ibare var. Belediye protokole göre bu heykelleri kaldırıp depoya koyar ama satamaz. Hukuki yollara başvuracağız” dedi. Sözel, Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaptığı sanatsal etkinliklerle dört yılda Avrupa Birliği’nden üç ödül aldığını kaydetti.

YORUM EKLE