Berat Albayrak suspus

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan seçim sonucuna ilişkin bir açıklama gelmedi ancak Fatih’te vatandaşlar, seçim yenilgisinde Albayrak’ın payı olduğu düşünüyor

Berat Albayrak suspus

Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu, 3 ayda 2. kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ekrem İmamoğlu'nun, rakibi Cumhur İttifakı'nın AKP'li adayı Binali Yıldırım'ı geride bıraktığı ilçeler arasında Fatih de var.

Fatih'te resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 49,18'ini İmamoğlu, yüzde 49,06'sını ise Yıldırım aldı.

Daha önceki 4 seçimde Fatih'te AKP'nin oyları yüzde 51'in altına düşmemişti.

Fatih'te seçmen, İmamoğlu'nun İstanbul'da yenilenen seçimi kazanmasının özellikle iki nedeni olduğu görüşünde: “Suriyelilerin geri gönderilmemesi, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a fazla yetki verilmesi...”

Öte yandan son olarak dün saat 15.11’de Twitter’dan "#KararMilletin diyerek demokrasiye sahip çıkıp, bir kez daha sandığa giden tüm İstanbullulara şükranlarımı sunuyorum. Seçimlerin İstanbulumuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" mesajıyla birlikte oy kullanırken fotoğrafını paylaşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin sonucuna dair bir açıklama gelmedi.

KAYNAK: BBC Türkçe

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 15:02
YORUM EKLE