Bu kış 10 ürüne zam yapmayın!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, market sahibi ve yöneticilerine mektup yazarak, "10 Hayatta Kalma Ürünü" için kış aylarında zam yapılmamasını istedi

Bu kış 10 ürüne zam yapmayın!

CiddiGazete- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, market sahibi ve yöneticilerine mektup gönderdi.
Kılıçdaroğlu, 20 Kasım 2021 tarihinde yaptığı basın açıklamasında, halkı korumak adına, büyük marketlerden bir talebi olduğunu ifade etmiş; un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzeden oluşan "10 Hayatta Kalma Ürünü" için kış aylarında zam yapılmamasını istemişti.

Kılıçdaroğlu, açıklamasının sonunda bu 10 kalem ürün için tüm zincir marketlerin üst düzey yöneticilerine bir mektup göndereceğini söylemişti.

Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medya hesabından market sahibi ve yöneticilerine gönderdiği mektubu, "Güldük eğlendik… Şimdi Şahsın tuhaflıklarını bir kenara bırakalım ve gerçek işimize dönelim. Söz verdiğim gibi, market sahibi ve yöneticilerine gönderdiğim mektubu paylaşıyorum. Milletimi de şahit olmaya davet ediyorum” diyerek paylaştı.

KILIÇDAROĞLU’NUN MEKTUBU

Kılıçdaroğlu'nun, market sahibi ve yöneticilerine gönderdiği mektup şöyle:
"Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhran, hepimizin malumudur. Özellikle temel gıda ürünlerine yapılan zamlar, hali hazırda alım gücü azalan milletimizi ekonomik olarak bir çıkmazın içine sokmaktadır.
Bildiğiniz üzere, 20 Kasım 2021 günü, gıda sektörümüzün paydaşları ile bir video konferans toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantıda, ekonomik buhran sürecinde hem sektörümüzü hem de halkımızı koruyacak tedbirler üzerinde konuştuk. Ardından gerçekleştirdiğim basın açıklamasında da hükümetin acilen atması gereken 6 adımı açıkladım.
Değerli Sektör Yöneticisi;
Söz konusu basın açıklamasında, halkımızı korumak adına, büyük marketlerden de bir talebim olduğunu ifade etmiş, "10 Hayatta Kalma Ürünü" için kış aylarında zam yapılmamasını istemiştim.

Bu ürünler: Un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzedir.
Bu talebin, sizden, bu ürünlerde açıkça zarar etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Ancak bunu halkımız adına yapmak zorundayız.
Ve bu mektup vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki, sizden istediğim bu fedakârlıktan doğacak zararı, iktidara geldiğimizde karşılayacağız.
Kara kışı atlatabilmek adına, halkımız için bu adımı atacağınıza inanıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.
Kemal Kılıçdaroğlu
Genel Başkan"

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 11:06
YORUM EKLE