Bu yardımcı çok konuşulur!

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ikinci tur hazırlıklarına başladı. Seçimden önce yardımcılarını açıklayacağını belirten İnce'nin, ses getirecek bir ismi listesinde dahil ettiği öne sürüldü

Bu yardımcı çok konuşulur!

24 Haziran seçimleri için geri sayım sürerken cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce şimdiden ikinci tur hazırlıklarına başladı. İnce'nin olası ikinci tur öncesi AK Parti'nin kurucu isimlerinden Fatma Bostan Ünsal'ı başkan yardımcısı olarak açıklayacağı iddia edildi.

FATMA BOSTAN ÜNSAL İDDİASI

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; ikinci tura kalması durumunda toplumun farklı kesimlerini temsil edecek cumhurbaşkanı yardımcılarını baştan ilan edeceğini açıklayan İnce’nin muhafazakâr bir isim olarak Fatma Bostan Ünsal’ı düşündüğü konuşuluyor.

AK PARTİ'DEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

AK Parti kurucusu olduktan sonra başörtüsü çıkışı ile bilinen Ünsal, Barış için Akademisyenler Bildirisi’ne imza attıktan sonra partisinden ihraç edilmiş, daha sonra da OHAL KHK’sı ile üniversitedeki görevine son verilmişti.

Ünsal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde 2017 yazında yapılan Adalet Yürüyüşü’nün bir bölümüne katılmıştı.

FATMA BOSTAN ÜNSAL KİMDİR?

Fatma Bostan Ünsal 1965 yılında Balıkesir’in Manyas ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Georgetown Üniversitesi İslam Hıristiyan Araştırmaları Merkezi’nde misafir araştırmacı olarak görev yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyelerindendi. Ayrıca Mazlumder Başkanı Ahmet Faruk Ünsal’la evli ve iki çocuk annesidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER