Bugün İstanbul'da katliam önlendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV canlı yayınında yaptığı açıklamada, bugün İstanbul'da polisin bir katliamın önlediğini duyurdu

Bugün İstanbul'da katliam önlendi

CiddiGazete- İçişleri Bakanı Soylu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

- Uzun zamandır Türkiye'nin takip ettiği Diyarbakır Anneleri'nde yarın 25. buluşma gerçekleşecek. Fatma Yetkin evladıyla buluşacak. 15 yaşında çocukları Recep'i kaçırıyorlar. Yıllar geçiyor Diyarbakır'da HDP binasının önünde, terör örgütüne meydan okudular

- Dört buçuk yıl önce ikna çalışamalarına başladık. Ailelerle görüşülüyor, onlara evlatları adalete teslim olurlarsa, onlara destek olunacağı, yardımcı olacağı anlatılıyor.

İkna çalışmalarımız PKK'yı tuz ruhunun erittiği gibi eritiyor.

- Kırmızı listeden bir ismin 17-18 gündür ifadesinin alıyoruz. Önemli şeyler söyledi. Dost bildiklerimizin bize nasıl ihanet ettiklerini, arkamızdan nasıl kumpaslar çevirdiklerini anlattı.

İSTANBUL'DA KATLİAM ENGELLENDİ

- Bugün istanbul polisi çok önemli bir katliamı engelledi. Polisimizin otogardaki dikkatli takibi ve istihbaratımızın bu konudaki keskin hafızası sonucu bir aracın altındaki 5 kiloluk patlayıcıyı otogarda tespit ettiler ve patlayıcıyı yerleştirenler de yakalandı. Hedef otogardı.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2021, 21:35
YORUM EKLE