CHP'li 17 vekil istifa edecek mi?

CHP'li 17 milletvekili, Muharrem İnce'nin lideri olduğu "Memleket Hareketi"ne geçecekleri iddiasını yalanladı. Söz konusu vekiller ortak bir açıklama yaptı

CHP'li 17 vekil istifa edecek mi?

CiddiGazete- AKP iktidarına yakın medyanın dile getirdiği "Muharrem İnce'nin partisine geçme ihtimali olan 17 milletvekili" başlıklı habere Cumhuriyet Halk Partisi'nden yalanlama geldi.

"Memleket Hareketi"ne geçeceği iddia edilerek haberde adı geçen 17 CHP'li milletvekili, ortak bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

- Cumhuriyet Halk Partisi'ne yönelik yoğun bir saldırı ve itibar suikastleri başlatılmıştır. Bugün bir gazetede bizlerle ilgili yapılan mesnetsiz, uydurma haber de bunun bir parçasıdır.

- CHP'yi itibarsızlaştırma hevesinde olanların heveslerinin kursağında kalacağı açıktır. CHP'nin onurlu bir üyesi olarak görev almak, aziz milletimize bu yolla hizmet etmek bizim için her şeyden önce şereflerin en yücesidir.

- CHP'nin ve Millet İttifakı'nın iktidarı için CHP'deki mücadelemizi her zamankinden daha çok azim ve daha güçlü bir şekilde sürdürmekte kararlıyız. Bahse konu sözde gazetenin iftiralarla dolu mesnetsiz haberini kınıyor, tekzip ediyor, derhal öyle bir haberin aslının olmadığını yarınki sayısında açıklamasını bize oy veren milyonlarca seçmen adına talep ediyoruz.

- CHP ile milletimiz arasındaki her geçen gün büyüyerek daha da güçlenen gönül bağını ve güven ilişkisini bu tür haberlerle zedelemek mümkün olmayacaktır.

Söz konusu haberde adı geçen ve iddiaları yalanlayan ortak açıklamaya imza atan 17 milletvekilinin isimleri şöyle:

Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal

Antalya Milletvekili Aydın Özer

Antalya Milletvekili Rafet Zeybek

Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül

Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin

Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün

Burdur Milletvekili Mehmet Göker

Bursa Milletvekili Yüksel Özkan

Bursa Milletvekili Erkan Aydın

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan

Denizli Milletvekili Teoman Sancar

Giresun Milletvekili Necati Tığlı

İstanbul Milletvekili Zeynel Emre.

İzmir Milletvekili Mahir Polat

Kayseri Milletvekili Çetin Arık

Muğla Milletvekili Süleyman Girgin

Uşak Milletvekili Özkan Yalım

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 11:50
YORUM EKLE