Cumhur İttifakı'nda büyük çatlak

Hamit Kocabey'in HSK'dan istifa etmesi üzerine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Devlet Bahçeli'den randevu istedi. Bahçeli, Gül'e randevu vermedi

Cumhur İttifakı'nda büyük çatlak

CiddiGazete- MHP ile AKP arasında ipler gerildi. HSK Üyesi Hamit Kocabey'in istifasına giden süreçte, ortaya farklı senaryoların yer aldığı onlarca iddia atıldı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Beştepe'nin etkili isimlerinin de dahil olduğu süreç, HSK Üyesi Hamit Kocabey'in istifasını getirdi.

Devlet Bahçeli'nin talebi üzerine TBMM tarafından HSK üyeliğine seçilen Kocabey, görevinden istifa etti.

Gerginlikle ilgili Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Devlet Bahçeli'den randevu talebinde bulundu. Bahçeli, Adalet Bakanı Gül'e randevu vermedi.

GERGİNLİK BÜYÜDÜ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ay sonunda İtalya'ya yapacağı ziyaret için hazırlanan listeye, MHP'ye yakın gazeteciler de dahil edildi.

ciddigazete.com'un MHP kaynaklarından edindiği bilgiye göre; yaşanan gerginliğin ardından, Bahçeli'nin özel kaleminden geziye katılacak isimlere telefon açılarak, "Devlet Bey geziye gitmenizi istemiyor" denildi. O isimler de Beştepe ile irtibat kurarak, İtalya gezisi için isimlerini listeden sildirdiler.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2021, 15:23
YORUM EKLE