Davutoğlu'nun yardımcısı uçtu!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, katıldığı canlı yayında olası Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağıyla ilgili isim ortaya attı

Davutoğlu'nun yardımcısı uçtu!

CiddiGazete- Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, Flash TV'de Gizem Fidan'ın konuğu oldu. Cumhurbaşkanı adayı konusunda sunucu Fidan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerini hatırlatarak, "Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?" sorusuna Mustafa Gözel, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı Ahmet Davutoğlu" cevabını verdi.

KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYI AHMET DAVUTOĞLU

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel'in açıklamaları şöyle:

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı Ahmet Davutoğlu. Bu ifadeleri okuduğum zaman ben bir gelecek Partili olarak bunu anlarım. Çünkü demiş ki devlet tecrübesi olacak, tarafsız yaklaşacak vesaire... Bana göre benim partimin lideri bu özellikleri haiz. Tabi ki yani her parti kendi liderini doğal olarak Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek ister, isteyecektir de. Bizim de doğal Cumhurbaşkanı adayımız bizim açımızdan Ahmet Davutoğlu'dur."

BAŞKA İSİM BELİRLENİRSE...

Sunucunun, "Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığına konusunda nasıl yaklaşıyor? Gelecek Partisi içerisinde böyle duyumlar var mı?" sorusunu Gözel şöyle cevapladı:

"Partilerin talebi her zaman budur. Liderlerini orada en üst makam neredeyse orada görmek isterler. Biz de zaman zaman bunları konuşuyoruz. Ama az önce bahsettiğim gibi nereye oturacağını dahi arka planda tutan bir liderin şu anda ben Cumhurbaşkanı olayım gibi bir hususta da asla böyle bir diretmesi olmaz. Tabi gönlümüzden geçer. Ama şu anda önemli olan sayın Kılıçdaroğlu'nun da bahsettiği gibi 6 partinin veya başka bileşenlerde katılırsa, o geniş mutabakatın üstünde uzlaştığı ve memleketin faydasına olacak isim kimse onun aday olmasıdır. Şayet başka bir isim belirlenir ise Sayın Genel Başkanımız da bu konuda destek verecektir, feragat edecektir aday olma hakkından. Olması gerekenin de eğer bu mutabakat devam ederse bütün genel başkanlar açısından da veya bütün adaylık düşünen unsurlar açısından da böyle olduğunu düşünüyorum. Liderlerden birisi olabilir, dışarıdan birisi de olabilir. Mutabakat sağlanan isme karşı herkesin fedakârlık gösterip destek vermesi ve memleketin hayrına neyse o konuda adım atması gerekir diye düşünüyorum."

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2022, 14:26
YORUM EKLE