banner424

DSP'den Ankara sürprizi

Gaziantep’te Celal Doğan’la, Şişli’de Mustafa Sarıgül’le yerel seçimlere giren DSP’nin benzer hamleye Ankara’da hazırlandığı iddia edildi

DSP'den Ankara sürprizi

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Gaziantep’te Celal Doğan’la, İstanbul Şişli’de Mustafa Sarıgül’le yerel seçimlere giren DSP’nin benzer bir hamleye Ankara’da hazırlandığı iddia edildi.

DSP, şu ana kadar 57 il ve 102 ilçede belediye başkan adaylarını açıkladı. DSP’nin Kırklareli’de Suat Bahçekapılı, Kars’ta Naif Alibeyoğlu, Marmaris’te ise CHP’den istifa eden Ali Acar gibi isimleri de aday göstereceği ifade ediliyor.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre Ankara’da eski Çankaya Belediye Başkanı Ali Haydar Yılmaz’ın da DSP'den Ankara Büyükşehir Belediyesi aday olacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. DSP ile Ali Haydar Yılmaz arasındaki görüşmelere sürüyor.

Öte yandan DSP ile ilgili bir diğer iddia da İzmir’den geldi. Bu ilde de CHP’den yeniden aday gösterilmeyen 19 belediye başkanından 5 ya da 6 tanesinin DSP adayı olarak seçime girebilecekleri kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 02:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84