banner424

Dünya tanıdı, Bahçeli tanımadı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a büyükelçilerden hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor

Dünya tanıdı, Bahçeli tanımadı!

CİDDİGAZETE

Yerli ve yabancı çok sayıda konuğunu makamında ağırlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı son olarak Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi, Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya ve Bosna Hersek Büyükelçisi Bakir Sadoviç ziyaret etti.

“KENTLER YAYALARIN OLACAK, ARAÇLARIN DEĞİL”

Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, Başkan Yavaş’ı ziyaretinde yeni görevinde başarı dileklerini iletti.

Ankara’da kent yaşamı üzerine sohbet eden Büyükelçi Bhattacharyya, Başkan Yavaş’a şehir ile ilgili planlarını da sordu. Başkan Yavaş, konuk büyükelçiye Ankara’yı daha da güzelleştirmek istediğini belirterek, projelerini anlattı:

“Özellikle tarihi alanlarımızı ön plana çıkarıp turizme açmak istiyoruz. Turistler, güzel mekanlar ister. Ne kadar güzelleştirirsek, Ankara’da yaşayanlar da buralardan yararlanacaklar. Özellikle Termal turizmiyle başlamak istiyorum. Ayrıca İpek Yolu Turizmi ile de devam etmek istiyorum. Bunun için gerekli altyapı var. Daha çok yeşil alan, ailelerin yararlanabileceği piknik ve gezinti alanları, toplu taşımaya ağırlık vereceğiz. Özellikle Metro ve Raylı Sistemleri öne çıkaracağız. Ben yapılabileceğine inanıyorum. O zaman kentler yayaların olacak, araçların değil.”

YOGA GÜNÜNE DAVET

Yoganın Türkiye’de de yaygınlaştığını belirten Büyükelçi Bhattacharyya, Başkan Yavaş’ı 21 Haziran’da gerçekleştirilecek “Uluslararası Yoga Günü”ne davet ederek, Hindistan’ın fotoğraflarının yer aldığı bir kitap hediye etti.

Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi’yi de makamında ağırlayan Başkan Yavaş, Bosna Hersek Büyükelçisi Bakir Sadoviç ile de görüştü.

Büyükelçi Sadoviç, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Saray Bosna Belediyesi'nin kardeş belediyeler olduğunu söyleyerek, “Saray Bosna Belediye Başkanı ile görüştüm. Kendisi size tebrik mesajları iletmiş, uygun bir zamanda sizi ziyaret etmek istiyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84