banner445

Ekrem İmamoğlu 'farkı' açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu açıklama yapıyor. İmamoğlu, "Son veriye göre geçersiz oyların yüzde 78'i sayılmış durumda. Rakibimle aramızdaki fark 16 bin 380'dir" dedi

Ekrem İmamoğlu 'farkı' açıkladı

İşte İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

Bu kadar önemli sürecin en sağlıklı biçimde vatandaşa ulaşması her kurumun sorumluluğu altında. AA'yı tenzih ediyorum, uyarma gereğini bile duymuyorum."

ARAMIZDAKİ FARK 16 BİN 380

Geçersiz oyların yüzde 78'i sayılmış durumda. Aramızdaki fark 16 bin 380. Bütün oyların sayılması 238 gün sürecek. Bu süreci talep eden kişilerin mağbuliyetlerini anlıyorum, bedel ödeyeceklerini de biliyorum ama ben halka bedel ödetmem."Kimse makamları öbür dünyaya götüremiyor"Hepimizin gözü kulağı YSK'da. Siz de kararı alırken çifte standart yartmadan doğru bir karar verme hususunda sizden rahatlatacak bir karar bekliyoruz. Empati yapıyorum, kolay değil. 25 yıldır bu şehri yönetiyordunuz ama demokrasi böyle bir şey. Kimse makamları öbür dünyaya götüremiyor. Hem inancımla, hem de adalet duygusu ile yeter artık. 7 gündür oylar sayılıyor. 7 gündür oy çuvallarının başındalar. Ama artık yapmayın. 31 Mart sayıldık öndeyiz. 1 Nisan sayıldı öndeyiz, 2 Nisan sayıldı öndeyiz, şaşıracaksınız ama 3 Nisan sayıldı öndeyiz. Sağdan sola, soldan sağa, yukarıdan aşağı sayın yine öndeyim. Akıl mantık ortada yine öndeyim.

Bu süreçte AK Parti'nin İstanbul teşkilatındakileri anlıyorum, bedel ödeyecekler. Ama yapmayın memlekete zarar veriyorsunuz. Bu kadar zamandır sayılıyor bir sıkıntı ortaya çıkmadı. Benim toplumun vicdanında sürecin tamamlandığının farkındayım. Sayılarla aldatmaya çalışıyor. Sadece geçersiz oylarda rakibimiz lehine bir şey çıkıyor. Hayır. O inerken bize de oy çıktı.Tamamının sayıldığı ilçeleri de biliyoruz. Bir şey değişmiyor yapmayın. Türkiye ilk defa seçim yapmıyor.

'BEN İYİ GÖNÜL ÇALARIM, BAŞKA BİR ŞEY ÇALAMAM'

Ben iyi gönül çalarım, başka bir şey çalmam. Normalleşmek sürece bakmak o kadar iyi bir şey ki. Kimseyi nefrete itmeyin. Ayıptır! Bir gün öncesinde en güvenilir sistem bir anda şaibeli oldu. Kazandıkları yerlerde ise her şey on numara. Bunu toplum kabul etmez.

ERDOĞAN'A SESLENDİ: LÜTFEN AMA LÜTFEN

Saat 22.00'de 3 bin oy ile kendilerini başkan ilan ettiler. Seçimin kaybedenleri belli. Cezayı çekecekler, çırpınışlarına da inanıyorum. Devlet adamlığına inandığımız insanlar fırsat vermeyecekler inanıyorum. YSK başkanının doğru kararı vereceklerine eminim, emin olmak istiyorum. Bizi her mecradan izleyen vatandaşlarım; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bu sürecin bir an önce bitmesi lazım. Girdiğiniz yol doğru bir yol değildir. Devlet büyüklerimize sesleniyorum. 2023'ün Haziran'a kadar yetki alan Cumhurbaşkanı'na sesleniyorum; lütfen ama lütfen sürece katkı sunun. Ekonomik, milli sorunlarımızla ilgilenin. Artık normalleşmek istiyorum. Yormayın bu şehri. Yormayın 82 milyon ve bu şehrin 16 milyon vatandaşını.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner457

banner84