Ekrem İmamoğlu, Topbaşı kutsadı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadir Topbaş'a belediye başkanlığı yaptırılmadığını savunarak, "Seçilen insana işi yaptırılmamış. Bürokratları imza atmamış" dedi

Ekrem İmamoğlu, Topbaşı kutsadı!

CiddiGazete- Ekrem İmamoğlu, başta FETÖ'den tutuklu damadı olmak üzere, AKP'li çevrelere milyonlarca lira çıkar sağlamasıyla gündeme gelen İstanbul'un merhum Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı savundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Politikyol'dan Ali Haydar Fırat'ın sorularını cevapladı.

İmamoğlu, 13 Şubat 2021'de ölen Kadir Topbaş'a belediye başkanlığı yaptırılmadığını söyledi. İmamoğlu, "Kadir Topbaş'a belediye başkanlığı yaptırılmamış. Çünkü onun üzerinden siyasi tahakküm kurulmuş" dedi.

"Belediyenin son 10 yılı kayıp" diyen Ekrem İmamoğlu'nun "Neden?" sorusuna verdiği cevap şöyle:

Çünkü, Allah rahmet eylesin Kadir Bey öldü gitti toprağı bol olsun, mekanı cennet olsun. Kadir Topbaş'a belediye başkanlığı yaptırılmamış. Çünkü onun üzerinden siyasi tahakküm kurulmuş. Seçilen insana işi yaptırılmamış. Bürokratları imza atmamış.

TOPBAŞ MUHALEFETİN BELEDİYE BAŞKANIMIYDI!

Şimdi o imza atamayan, ağzını bıçak açamayan, hiçbir konuda konuşamayan bürokratların içinde bakanlar var, genel müdürler var. Ben onlarla muhatap olmuş belediye başkanıyım. Masada sesini çıkarmadan oturan, doğru olan bir şeye bile cevap veremediklerini ben biliyorum.

Ben onların basiretsizliklerinin altında yatan gerçeğin aslında siyasi tahakküm olduğunu biliyorum. Birine sormadan yapamamak. Bu işte o kötü 10 yılın İstanbul'a bedeli. Allah bilir Türkiye'ye bedeli ne olmuştur.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021, 08:34
YORUM EKLE