Emekli subaylardan MSB'ye yalanlama

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB), 104 amiralin bildirisinin Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) tarafından kınandığına dair açıklamasına yalanlama geldi

Emekli subaylardan MSB'ye yalanlama

CiddiGazete- Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından, "Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Millî Savunma Bakanlığına destek ziyareti gerçekleştirerek bazı amirallerin yayımladığı bildiriyi kınadıklarını belirtti" diye paylaşım yaptı. Açıklamada, iki derneğin de 104 amiral bildirisini onaylamadıkları belirtildi.

TESUD'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir kınama ifadesi kullanılmamıştır" denildi.

TESUD'un açıklaması şöyle:

5 Nisan 2021 günü saat 13.30'da TESUD Genel Başkanı ve TEMAD Genel Başkanı, beraberlerinde yönetim kurullarından ikişer üye ile birlikte MSB'lığına DAVET EDİLMİŞTİR.

Sayın Milli Savunma Bakanı'nın ülkemiz ve TSK'nın halen yürütmekte olduğu faaliyetler konusundaki paylaşımlarını müteakip TESUD Genel Başkanı tarafından; Silahlı Kuvvetlerimizin yurt içinde ve dışında yürüttüğü faaliyetlerdeki başarılarından gurur duyulduğu ifade edildikten sonra, emekli subaylarla ilgili çeşitli konular gündeme getirilmiş, görüş ve öneriler paylaşılmıştır.

Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir KINAMA İFADESİ KULLANILMAMIŞTIR.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 23:39
YORUM EKLE