Erdoğan'a fotoğraflı 'SADAT' cevabı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "SADAT'ın yöneticileri ile yakından uzaktan hiçbir alakam yok" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a fotoğrafla cevap verdi

Erdoğan'a fotoğraflı 'SADAT' cevabı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SADAT) krizi sürüyor.

Kılıçdaroğlu, 13 Mayıs Cuma günü SADAT’a gitmesi ve binaya alınmamasının ardından, "Siyasi cinayetler demiştim. Karanlık odaklar var demiştim. Hangi maşalar kullanılacak bu karanlık işlerde? Kimler hangi hedefler için devreye girecek? Her türlü kaostan SADAT gibi paramiliter danışmanlar sorumlu tutulur. Bil. Öyle heveslere girişme" açıklaması yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu’nun SADAT ile ilgili ifadelerine tepki gösterdi.

Erdoğan, “SADAT, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli bir grup subay ve astsubayın 2012 yılında savunma alanında danışmanlık faaliyetleri yürütmek üzere kurdukları bir şirkettir. SADAT’ın yöneticileriyle kendileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı hâlde, bunu adeta bizim şu anda kullandığımız, adeta darbeci bir kuruluş, oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor” diye konuştu.

Erdoğan’ın sözlerine Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile cevap veren Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT'ın kurucusu. Silah tüccarı. Başkenti İstanbul, dili Arapça olan yeni bir devlet kurmak istiyor. Bu başdanışmanından dinlediklerini bize de anlat, aydınlanalım” mesajını paylaştı.

Kılıçdaroğlu mesajına söz konusu toplantıya ilişkin fotoğrafı ekledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 06:22
YORUM EKLE